معرفی شیر قابلمه پرکن و مزایای آن

امروزه شیرآلات متفاوت و مدرن زیادی در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. شیر قابلمه پرکن به عنوان یکی از محصولات جدید به شمار می ‌رود که در آشپزخانه های مدرن مشاهده می شود. در واقع این شیر مورد پسند بسیاری از خانم ها قرار می گیرد، چرا که آنها می‌توانند به راحتی با این شیر کارهای آشپزخانه خود را انجام دهند. شیرهای قابلمه پرکن به عنوان یکی از جدیدترین شیرهایی شناخته می ‌شوند که دکوراسیون آشپزخانه را زیباتر می ‌کنند. به این شیرها، شیر روگازی و یا پات فیلر می‌ گویند.

معرفی شیر قابلمه پرکن و مزایای آن

کاربرد شیرهای روی گاز

کاربرد شیرآلات روگازی پر کردن قابلمه روی گاز و همچنین کتری روی گاز می باشد. مهم ‌ترین مزیتی که از شیرهای قابلمه پرکن دریافت می شود این است که شما به حمل و جابجایی قابلمه و کتری هایی که پر از آب هستند نیاز نخواهید داشت. این ویژگی موجب شده که بسیاری از افراد از شیرهای روگازی استفاده کنند. بسیاری از افراد بر این باور هستند که شیرآلات مدرن تنها برای آشپزخانه های مدرن به کار گرفته می ‌شوند. اما باید بدانید که شیرهای قابلمه پرکن در آشپزخانه های کلاسیک نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

 مهمترین مزیت شیر قابلمه پرکن این است که شما به راحتی می توانید قابلمه های خود را با این شیر، پر از آب کنید و برای آشپزی سرعت عمل بیشتری داشته باشید. در واقع اگر این شیرها را در آشپزخانه خود نصب نمایید ناچار به حمل قابلمه نیستید. اگر فاصله سینک تا اجاق گاز شما کم باشد باز هم نیاز است که قابلمه های سنگین را جابجا کنید. در خانواده‌ هایی که پر جمعیت هستند باید خانم خانه برای تعداد افراد زیادی آشپزی کند. به همین دلیل استفاده از قابلمه های بزرگ در این خانواده ها اهمیت زیادی دارد. 

نوع علمک شیرآلات روگازی

مهم‌ ترین مزیت شیرآلات روگازی، طراحی منعطف آنها می‌ باشد. علمک شیر روگازی از قابلیت چرخش و همچنین تغییر طول برخوردار می باشد. علمک آن تمامی سطح گاز را پوشش خواهد داد. قابلمه اگر تا حدودی از شعله های گاز دورتر قرار بگیرد قسمت آبریز شیر قابلیت تنظیم و همچنین قرارگیری در قسمت بالای قابلمه را دارد. در برخی از مدل ‌ها طول علمک قابل تنظیم و تغییر است. یعنی از حرکت رو به جلو و عقب برخوردار می باشد. ارتفاع شیر قابلمه پرکن از سطح گاز نباید خیلی دور و نه خیلی نزدیک باشد. اگر ارتفاع آن نسبت به قابلمه ها بلندتر در نظر گرفته شود هر زمان که شیر را باز می‌ کنید امکان دارد با پاشش آب مواجه شوید. این به این معنی است که برای خشک کردن روی سطح کابینت و گاز دچار دردسر خواهید شد. به صورت استاندارد فاصله بین اجاق گاز و هود آشپزخانه حدود ۶۰ تا ۸۰ سانتی متر می‌ باشد. بنابراین شیرهای قابلمه پرکن باید در این فاصله نصب شوند.

معرفی شیر قابلمه پرکن و مزایای آن

قیمت شیرهای روی گاز

یکی از مهمترین نکاتی که زمان خرید شیرآلات اهمیت دارد بررسی قیمت آنها می باشد. قیمت شیرهای قابلمه پرکن نسبت به دیگر شیر های آشپزخانه تا حدودی بیشتر است. چرا که این محصول به تازگی تولید شده و جنبه طراحی دکوراسیون و ویژه ‌ای دارد. نوع علمک شیر منعطف است. به همین دلیل نسبت به شیر سینک ظرفشویی قیمت آن بیشتر می باشد. به طور کافی باید بدانید که این هزینه برای آسایش بانوان ارزش خواهد داشت. شما می توانید مدل های زیاد شیرهای آشپزخانه را مشاهده کنید و سپس یکی از آنها را خریداری نمایید.

مزیت ها و ویژگی های شیرآلات روی گاز

برای خرید انواع شیرآلات آشپزخانه باید در مورد مزیت ها و ویژگی های آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید. بر همین اساس اگر قصد خرید شیر قابلمه پرکن دارید باید در مورد مزیت های آن اطلاعات بیشتری به دست آورید. برخی از مهم ‌ترین مزیت هایی که مربوط به شیرهای قابلمه پرکن می باشند عبارت هستند از :

1. زیباتر کردن دکوراسیون آشپزخانه

یکی از مهمترین مزیت های شیرآلات روگازی یا قابلمه پرکن این است که طراحی آشپزخانه را زیباتر می کنند. شما می توانید برای زیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه خود این شیرها را مورد استفاده قرار دهید. امروزه بسیاری از افرادی که آشپزخانه های مدرن و کلاسیک دارند از این شیر استفاده می کنند. شیرهای قابلمه پرکن به عنوان بهترین شیرهای کاربردی در آشپزخانه شناخته می شوند.

2. رنگ بندی های متنوع شیرآلات روی گاز

یکی دیگر از مزیت های شیرآلات قابلمه پرکن این است که رنگ بندی ها و مدل های متفاوتی دارند. شما می توانید مدل های گوناگون این شیرها را برای آشپزخانه مدرن و کلاسیک خود خریداری کنید. هر یک از رنگ بندی ها و مدل های شیر ها را بهتر است که با دیگر شیرآلات آشپزخانه مطابقت دهید. در این صورت زیبایی و جذابیت طراحی دکوراسیون آشپزخانه شما چندین برابر خواهد شد. دقت داشته باشید که زمان انتخاب مدل ها و رنگ بندی های متفاوت شیر قابلمه پرکن باید در مورد کیفیت آنها اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. این مسئله که آنها با استفاده از بهترین متریال ها تولید شوند اهمیت زیادی دارد. 

3. کاربرد آسان

یکی دیگر از مزیت های شیرآلات قابلمه پرکن و روگازی این است که کار کردن با آنها آسان می باشد. شما می توانید آنها را در قسمت بالای گاز نصب کنید و قابلمه ها و کتری تان را هر زمان که مایل بودید پر از آب نمایید. این مسئله موجب شده که سرعت عمل تان در آشپزی افزایش پیدا کند. اشما برای بلند کردن قابلمه های سنگین که پر از آب هستند باید توان زیادی داشته باشید. در صورتی که نمی خواهید قابلمه ها و کتری های سنگین را بلند کنید تا روی گاز بگذارید بهتر است که از شیرآلات قابلمه پرکن استفاده کنید. این شیرها ها به راحتی قابلمه ها را پر از آب می کنند تا شما آشپزی تان را در کمترین بازه زمانی انجام دهید.

4. نصب آسان شیرآلات روی گاز

یکی دیگر از مزیت های شیرآلات روگازی این است که آنها قابلیت نصب آسان دارند. شما در کمترین بازه زمانی می‌ توانید آنها را بالای گاز آشپزخانه نصب کنید. برخی از افراد بر این باور هستند که نصب آنها تا حدودی دشوار می ‌باشد. ولی باید بدانید که شیر های قابلمه پرکن در کمترین بازه زمانی نصب می شوند و مزیت های زیادی را به خانم خانه ارائه می دهند. بیشتر خانم های خانه مایل هستند که در بین انواع شیرآلات آشپزخانه این شیر را خریداری کرده و بالای گاز نصب کنند. 

جمع بندی

امروزه بسیاری از افراد برای اینکه آشپزخانه مدرن و جدید داشته باشند از انواع شیرآلات خاص و جذاب استفاده می نمایند. بین انواع شیرهای آشپزخانه یکی از جدیدترین شیرهایی که مورد توجه بسیاری از خانم ها قرار گرفته است، شیر قابلمه پرکن می باشد. این شیر را می توانید به عنوان شیر روگازی خریداری کنید و در قسمت بالای گاز نصب نمایید. شیرهای قابلمه پرکن تاثیر زیادی روی زیبایی دکوراسیون آشپزخانه شما می‌ گذارند.