هود آشپزخانه به عنوان یک وسیله مهم در آشپزخانه شناخته می شود که وظیفه اصلی اش مکش دود و بو است. شما بر اساس نوع طراحی آشپزخانه خود می ‌توانید یکی از مدل های متفاوت این وسیله ضروری را خریداری کنید. انتخاب کردن این وسیله امری حساس به شمار می‌ آید. فاکتور های گوناگونی را باید زمان خریداری این وسیله در نظر بگیرید. در این صورت می توانید بهترین و با کیفیت ترین مدل این وسیله را برای آشپزخانه تان خریداری نمایید. توجه داشته باشید که پیش از خرید انواع مدل های مخفی و توکار باید در مورد کاربرد و کارایی آنها اطلاعات کافی کسب نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا تمامی نکاتی که مربوط به مدل های مخفی می باشد را دریافت نمایید.

نکاتی در مورد انواع هود توکار

برخی از مهمترین نکاتی که شما جهت خرید انواع هود مخفی آشپزخانه باید با آنها آشنا باشید عبارت هستند از :

1. شناخت تفاوت مدل مخفی با دیگر مدل ها

نمونه هود های مخفی مدل هایی هستند که به صورت کامل درون کابینت قرار می گیرند. بدنه این وسیله درون کابینت قرار خواهد گرفت. در واقع شما نمایی از این وسیله در آشپزخانه خود ندارید. به همین دلیل آنها را به عنوان توکار و مخفی معرفی می کنند. به طور کلی باید به خوبی بدانید که این مدل ها با دیگر مدل ها تفاوت های زیادی دارند. زمانی که اجاق گاز شما کار می کند دود و بخار به وجود آمده از اجاق گاز به صورت افقی جذب مدل های توکار می گردد. در بسیاری از طراحی های مدرن آشپزخانه این وسیله را در معرض دید قرار نمی دهند. به همین دلیل تقاضای خرید مدل های مخفی روز به روز افزایش پیدا می ‌کند.

2. بررسی ویژگی های مدل مخفی

یکی دیگر از نکاتی که زمان خریداری هود مخفی باید به آن دقت داشته باشیم بررسی ویژگی های آن است. این مسئله که باید با استفاده از چه استانداردهایی مدل های توکار را نصب نمایید بسیار مهم می باشد. نمونه های زیادی از مدل های توکار تولید می گردند که هر یک از آنها اندازه خاصی دارند. شما باید بین هر یک از مدل ها یکی از آنها که مناسب طراحی آشپزخانه تان می باشد را خریداری کنید. توجه داشته باشید که ویژگی ها و مشخصات انواع مدل های مخفی را جهت خرید مناسب و اصولی باید در وب سایت بررسی نمایید. هر یک از مدل های مخفی دارای ویژگی‌هایی هستند که شما باید ویژگی های آنها را با آشپزخانه خود مطابقت دهید.

3. بررسی اندازه هود مخفی

 اندازه هود مخفی یکی دیگر از مواردی است که جهت خریداری این وسیله باید به آن دقت نماییم. اگر می خواهید بهترین مدل توکار را خریداری کنید باید ابتدا اندازه گاز رومیزی تان را بررسی نمایید. مکش در صورتی به طور کامل انجام خواهد شد که مدل مخفی وسیله مورد نظر با اندازه گاز مطابقت داشته باشد. مدل های مخفی را در سایز های ۷۰ تا ۹۰ سانتیمتر تولید می کنند. به همین دلیل افراد به راحتی می ‌توانند طبق اندازه گاز رومیزی شان یکی از بهترین مدل ها را انتخاب کنند. از آنجایی که مدل های مخفی را باید درون کابینت تان نصب کنید نیاز است که فضایی برای آنها در نظر بگیرید. در دسته بندی های متفاوتی نمونه های مخفی را قرار می دهند. بر همین است قبل از خرید انواع آنها باید دفترچه راهنمای شان را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

هود

4. بررسی قدرت مکش

یکی دیگر از نکاتی که زمان خرید هود مخفی باید به آن دقت داشته باشید بررسی قدرت مکش می باشد. قدرت مکش در هر یک از مدل های مخفی متفاوت است. نکته‌ ای که زمان خریداری این وسیله باید به آن دقت داشته باشیم این است که بدانیم تا چه مقدار بوی غذا در این وسیله جذب می شود. غذاهایی که سرخ کردنی هستند باید با استفاده از مدل های مخفی که قدرت مکش بالایی دارند بویشان از بین برود. مدل های مخفی قدرت مکش خوبی دارند. به طور معمول قدرت آنها بین 500 الی 1000 متر مکعب خواهد بود. هر یک از آنها را از نظر قدرت مکش که دارند باید مورد بررسی قرار دهید و سپس بهترین مدل را خریداری کنید.

5. بررسی میزان تولید صدا هود

توجه به میزان تولید صدای هود آشپزخانه یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. به طور معمول بسیاری از افرادی که می خواهند مدل های مخفی را خریداری کنند مایل هستند که صدا کمتری از آنها دریافت نمایند. تمامی مدل های مخفی دارای صدا هستند و شما نمی توانید از این امر اجتناب نمایید. اما می توانید بین مدل های گوناگون یکی از آنها که میزان تولید صدای کمتری دارد را انتخاب کنید. میزان تولید صدا در هر یک از مدل های مخفی بین ۵۰ تا ۵۶ دسیبل است. هر یک از اعداد اگر پایین باشند نشانگر این است که صدای هود مناسب تر است. از آنجایی که مدل های مخفی درون کابینت قرار خواهند گرفت میزان صدایشان نسبت به دیگر مدل ها کمتر است.

6. بررسی سنسور دود و گاز

 بررسی سنسور دود و گاز در هود آشپزخانه یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن دقت کنیم. سنسور گاز و دود فناوری جدید به شمار می‌ رود که در بسیاری از مدل های پیشرفته و مدرن این سیستم را مشاهده می کنیم. سنسور دود و گاز به گون ه‌ای عمل خواهد کرد که اگر میزان گاز و دود بیش از اندازه باشد دستگاه به صورت اتوماتیک روشن می‌ گردد و مکش را آغاز می ‌کند. دقت داشته باشید که مدل های مخفی این سنسور را دارند. به همین دلیل باید هر یک از مدل ها را در حالت اتوماتیک بگذارید.

هود

7. بررسی فیلتر هود

بررسی فیلتر موجود در هود مخفی یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن دقت نماییم. فیلترهای آلومینیومی که قابلیت شستشو دارند باید در این مدل ها به کار گرفته شوند. جدای از این فیلتر باید بدانید که آنها نیاز است فیلترهای زغالی داشته باشند. چربی ها و گرد و خاک جذب فیلترهای زغالی می گردند. شما باید به خوبی مدل فیلتر را بررسی کنید تا در مورد کارایی فیلتر اطلاعات کافی کسب نمایید. در صورتی که فیلتر کارایی خود را از دست بدهد باید برای تعویض آن اقدام کنید.

8. بررسی صفحه کلید

بررسی صفحه کلید و کنترل پنل  هود آشپزخانه مخفی یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه نماییم. نمونه های مخفی مانند بسیاری از مدل ها با ریموت کنترل و صفحه کلید لمسی تولید می شوند. هود مخفی از آنجایی که تو کار است ریموت کنترل برای آن استفاده آسان تری خواهد داشت. در صورتی که صفحه کلید آن ها لمسی باشد شما به راحتی کابینت را باز می‌ کنید و سریعا هر یک از عملیات های مورد نیاز را روی هود اجرا خواهید کرد.