آکس توالت فرنگی چیست؟ و چه اهمیتی دارد؟

یکی از نکات بسیار حائز اهمیت در انتخاب یک توالت فرنگی مناسب، آکس توالت فرنگی می‌باشد. در هنگام خرید توالت‌های فرنگی از نوع خروجی به کف، که متداول‌ترین نوع مورد استفاده در ایران می‌باشند، توجه به آکس مناسب و همخوانی آن با سرویس بهداشتی شما، ضروری است.

آکس عبارت است از فاصله‌ی مرکز لوله‌ی سیفون (خروجی) توالت فرنگی با لبه‌ی پشتی توالت فرنگی.


از طرف دیگر فصاله‌ی مکملی در سرویس بهداشتی شما وجود دارد. یعنی فاصله‌ی میان سطح دیوار کاشی شده با مرکز لوله‌ی فاضلاب که در کف سرویس بهداشتی تعبیه شده است. که می‌شود آن را آکس فضای شما نامید. بهتر است این فاصله حداقل ۲۵ سانتیمتر باشد. با این وجود این استاندارد می‌بایست در هنگام ساخت ساختمان و نصب سیستم لوله‌های فاضلاب در نظر گرفته شود. بنابراین شما به ناچار می‌بایست در هنگام خرید آکس مناسبی را انتخاب کنید.


منظور از آکس توالت فرنگی چیست؟

به طور کلی هر توالت فرنگی، برای پاکسازی کاسه به یک سیفون نیاز دارد و سیفون وظیفه حمل فضولات به لوله فاضلاب را انجام می‌دهد. سیفون در بخش خروجی توالت، مقداری جلوتر از لبه انتهایی توالت فرنگی قرار گرفته است و به این فاصله آکس توالت فرنگی می‌گویند. در واقع، آکس همان فاصله خروجی توالت با قسمت انتهایی آن است.


آکس فضای سرویس بهداشتی

آکس فضای سرویس بهداشتی


 


آکس فضای شما تعیین کننده‌ی اندازه دستشویی قابل نصب در این فضا است. لذا مقدار آکس انتخاب شده حتما باید کمتر و یا در بهترین حالت مساوی با اندازه آکس مربوط به فضای در نظر گرفته شده باشد. اگر آکس فرنگی شما از آکس در نظر گرفته شده در حمام یا دستشویی شما کوچکتر باشد، فرنگی قابل نصب است و به میزان اختلاف این دو عدد از دیوار فاصله می‌گیرد. اما در صورت بزرگ‌تر بودن عدد آکس فرنگی، این مدل فرنگی قابلیت نصب در آن فضا را ندارد و برای آن فضا بزرگ است.


(راهنمای نصب توالت فرنگی)


ناهمخوانی میان آکس و فاصله سطح دیوار کاشی شده‌ی سرویس بهداشتی با مرکز لوله‌ی خروجی فاضلاب در کف حمام و دستشوی می‌تواند مشکلات جدی‌ای در نصب و عمل تخلیه توالت فرنگی به همراه داشته باشد.


با وجود آنکه داشتن آکس مناسب و بالا می‌تواند موجب عملکرد بهتر سیستم تخلیه‌ شود، اگر آکس سرویس بهداشتی شما کوچک باشد به ناچار می‌بایست توالتی با آکس پایین انتخاب کنید.

برای جلوگیری از اتلاف وقت و صرف هزینه‌های غیر ضروری و اضافی، حتماً در هنگام تهیه توالت فرنگی به ابعاد و آکس آن توجه داشته باشید.

آکس و مشخصات توالت فرنگی مروارید

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

درباره‌ی فروشگاه اینترنتی ایرانیک کالا

فروشگاه اینترنتی‌ ایرانیک کالا، یک فروشگاه اینترنتی تخصصی‌ست که تمرکز اصلی خود را بر محصولات مرتبط با خانه و ساختمان گمارده تا بواسته‌ی این تمرکز و تلاش کارشناسانش، قادر به ارائه‌ی محصولاتی با کفیت و بادوام باشد. بررسی دقیق محصولات عرضه شده، شناسایی و همکاری با تأمین کنندگان و تولید کنندگان معتبر در راستای ارائه‌ی محصولاتی درخور و با قیمت مناسب، سیاست‌های‌ اصلی این فروشگاه اینترنتی را تشکیل می‌دهند. هسته‌ی اصلی محصولات ارائه شده در فروشگاه ایرانیک کالا را تولید کنندگان داخلی‌ای فراهم می‌آورند که خود را متعهد به عرضه‌ی محصولات باکیفیت می‌دانند. ایرانیک کالا حمایت از کالای داخلی به شرط با کیفیت بودن را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده و تلاش دارد مصرف‌کنندگان در سراسر ایران تجربه‌ی خوبی از خرید محصولات خود داشته باشند. «ارسال سریع و احترام به مشتری»، «ضمانت کیفیت» و «تضمین اصل بودن کالا» اصول اولیه‌‌ای می‌باشند که ما خود را بدان ملزم کرده‌ایم و برای بهبود خدمات، همواره قدردان و نیازمند حمایت شما مشتریان عزیز هستیم.