اگر به فکر خرید سینک ظرفشویی هوشمند افتاده اید، بهتر است مزایا و معایب سینک پیانویی را هم بدانید تا با آگاهی کامل خرید کنید. امروزه قیمت سینک آبشاری از سینک ظرفشویی ساده خیلی بالاتر است و شما باید ببینید می توانید در گام اول با معایب سینک ابشاری کنار بیایید یا خیر. سینک ابشاری ولومی که هیچ صفحه نمایشگر و کلید خاصی ندارد، به سینک های معمولی نزدیک تر است و این معایبی که در این مقاله بررسی می کنیم، بیشتر درباره سینک پیانویی ابشاری 5 کلید و دیجیتال صدق می کند. عدم گارانتی سینک و در دسترس نبودن قطعات سینک برای تعویض، معایب سینک پیانویی ابشاری هستند. همینطور شستشوی سریع و بدون دخالت دست، داشتن شیرهای متعدد کاربردی، مانیتور تنظیم شدت و دمای آب، چند نمونه  از مزایای نصب سینک پیانویی هستند. اگر درباره نصب و جزئیات سینک پیانویی ابهام دارید؛ در ویدئوی زیر می توانید قطعات سینک هوشمند را ببینید. حتماً تا انتهای این مقاله هم همراه ما باشید تا به بررسی ویژگی های سینک پیانویی ابشاری بپردازیم. همچنین برای مطالعه مقالات بیشتر در حوزه محصولات ساختمانی، به بانک مقالات دکورا 2020 سر بزنید.

معایب سینک ابشاری پیانویی

1-قیمت سینک آبشاری اسمارت

اولین مورد از معایب سینک ظرفشویی ابشاری، قیمت سینک است. به دلیل سیستم دیجیتال و صفحه لمسی+ شیرآلات متنوعی که دارد، قیمت نسبتاً بالاتری نسبت به سایر مدل های سینک ظرفشویی دارد. البته قیمت سینک ابشاری ولومی از قیمت سینک آبشاری 3کلید و قیمت سینک آبشاری 5 کلید، ارزان تر است. این مدل سینک دارای بدنه ی استیل ضد زنگ و ضد خش است و بدنه ی لانه زنبوری دارد. وجود شیرآلات متنوع روی این سینک پیانویی هم در قیمت آن بی تأثیر نیست. شیرظرفشویی شاوری+ شیرتصفیه آب+ شیر آبشاری، همه بر روی این سینک پیانویی ارائه می شوند و قیمت سینک ابشاری پیانویی با این تجهیزات محاسبه می شود. 


2- نصب سینک ابشاری به طور تخصصی و حرفه ای

پس از خرید سینک پیانویی، نوبت به نصب سینک پیانویی ابشاری می رسد که نیاز به دقت و تخصص لازم دارد. باید از یک نصاب ماهر کمک بگیرید و هر نصّابی برای نصب سینک پیانویی مناسب نیست. به هرحال کلید های حساس، مانیتور دیجیتالی و شیرهای این سینک باید با تخصص ویژه ای نصب شوند تا آسیب نبینند. این یکی از معایب سینک ابشاری برای افرادی است که در شهر های کم امکانات، زندگی می کنند. جزئیات نصب خرطومی، مهره ها، زیرآب، سیفون، شیرآب سرد و گرم و… نیازمند مهارت در این حوزه است و اگر حتی یک شلنگ جا به جا بسته شود، در عملکرد شیرهای سینک پیانویی اختلال ایجاد می کند. 

اجرای سینک هوشمند آبشاری

3- معایب حساسیت به لمس مانیتور سینک

مانیتور دیجیتال سینک پیانویی، حساس بوده و ظرافت در کارکردن با آن اهمیت دارد. درصورتی که نحوه استفاده از سینک آبشاری را بلد نباشید ممکن است تنظیمات دما و زمان آن را به هم بزنید. از این رو کارکردن با سینک دیجیتال برای افرادی کم سواد یا بی سواد کمی دشوار است. برای جلوگیری از به هم خوردن تنظیمات سینک هوشمند، قفل کودک دارد و شما می توانید با قفل کردن آن از لمس بی مورد و سهواً جلوگیری کنید.


4- سینک ابشاری ساخت کشور چین

این که سینک ظرفشویی دیجیتال، از کشور چین وارد می شود شاید به نظر بعضی افراد، عیب باشد. تصور بعضی افراد بر این است که محصولات چینی از کیفیت پایینی برخوردار هستند اما نکته ی مهم این است که سینک ظرفشویی هوشمند چینی، درجه بندی دارند. سعی کنید هنگام خرید سینک ظرفشویی پیانویی، به درجه یک بودن آن توجه ویژه ای داشته باشید. اگر روی کیفیت و گارانتی سینک حساس هستید می توانید سینک ابشاری ایرانی تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره این موضوع با کارشناسان فنی دکورا 2020 مشورت فرمایید.


5- گارانتی سینک ابشاری پیانویی

باید به این نکته توجه کنیم که سینک ابشاری استیل، وارداتی است و شما دسترسی به نمایندگی یا کارخانه ی این محصول ندارید. بنابراین امکان داشتن گارانتی سینک برایتان مقدور نیست. در ایران بخشی از قیمت سینک (اگر ایرانی باشد) به دلیل گارانتی سینک است. اما در سینک وارداتی اسمارت، قیمت سینک ابشاری به جهت داشتن تجهیزات پیشرفته ی آن است.

مزایای سینک آبشاری پیانویی

مزایای سینک ظرفشویی آبشاری شامل مواردی همچون سیستم پیشرفته و دیجیتال، شستشوی خودکار، بهینه سازی مصرف آب، وسایل کامل برای شستشوی اتومات مواد غذایی و ظروف می باشد. 


سنسور های هوشمند در سینک پیانویی 5 کلید قابلیت تنظیم دما، زمان و شدت آب را دارد. این مزیت سینک پیانویی برای مادران بچه دار یا زنان شاغل که زمان زیادی برای انجام کارهای خانه ندارند بسیار سودمند می باشد. 


1- زیرآب اتومات در سینک ظرفشویی ابشاری

به خروجی آب در سینک ظرفشویی که علملیات سیفون و تخلیه را انجام می دهد، زیرآب می گویند. دو مدل زیرآب در سینک ها وجود دارد؛ زیرآب معمولی و زیرآب اتوماتیک. در سینک ظرفشویی ابشاری 5 کلید و سینک دیجیتالی، زیرآب اتومات وجود دارد. یک عدد محفظه ی زباله گیر همراه با زیرآب سینک وجود دارد که از عبور زباله های جامد به سیفون سینک جلوگیری می کند. زیرآب اتومات یک مزیت بزرگ برای سینک ظرفشویی است، چرا که با وجود آن دیگر نیازی نیست هنگام گرفتگی زیرآب، دستتان را در سینک فروکنید تا زباله ها را پاکسازی کنید. به صورت خودکار، این کار توسط زیرآب اتومات سینک پیانویی انجام می شود. 


2- شیر آبشاری و شستشوی بدون دخالت دست

شستشوی اتوماتیک سبزیجات؛ با استفاده از شیرآبشاری، به تسریع کارها سرعت می بخشد. شیر آبشاری همان شیرآبی است که به صورت افقی در سمت راست سینک ابشاری پیانویی نصب می شود. این شیر، آب را به صورت بارانی و یکنواخت می پاشد؛ همین نحوه ی پاشش آب موجب می شود بدون فشار آمدن به سبزیجات، شسته شوند. می توانیم همزمان در یک طرف ظرف ها را بشوییم و در طرف دیگر، سبزیجات را. علاوه بر این می توانید زمان شستشو و دمای آب را تنظیم کنید تا به صورت خودکار ، شیرها قطع شوند.

3- جنس استیل لانه زنبوری سینک آبشاری

بدنه ی سینک ظرفشویی ابشاری پیانویی تماماً استیل است. به دلیل ساختار لانه زنبوری لگن سینک، استیل سینک ابشاری کاملاً ضد خش است. این یک مزیت بزرگ برای لوازم آشپزخانه، خصوصاً سینک ظرفشویی است. سینک ظرفشویی در معرض چاقو و ظروف نوک تیز قرار می گیرد و اگر ضد خش نباشد پس از مدتی کهنه و نازیبا می شود. علاوه بر این، ساختار لانه زنبوری یک محیط آنتی باکتریال فراهم می کند تا آلودگی ناشی از خوراکی ها و پس مانده های غذایی جذب سینک نشود.

جنس سینک آبشاری خارجی

4- تصفیه آب سینک پیانویی

هنگام خرید سینک آبشاری، شیرتصفیه آب هم تحویل می گیرید. این شیر تصفیه آب، همان شیر کوچک تری است که سمت راست سینک آبشاری نصب می شود. با داشتن این شیرآب تصفیه شما از پرداخت هزینه اضافی بابت خرید شیرآب تصفیه، بی نیاز می شوید. جای شیرتصفیه در سینک پیانویی مشخص است و نیازی به سوراخ کردن سینک آبشاری نخواهید داشت. مزیت شیرآب تصفیه این است که گنداب، شن ها و سختی های آب را جدا می کند؛ سپس یک آب شفاف و سالم تحویل می دهد. از این رو خرید سینک آبشاری پیانویی صرفاً وجه زیبایی ندارد، بلکه با تصفیه آب آشامیدنی، کلیه ها را به سمت سلامتی هدایت می کند. منشأ بسیاری از سنگ های کلیه و سنگ صفرا به دلیل آب آشامیدنی ناسالم ایجاد می شود و استفاده از سینک آبشاری دارای شیرآب تصفیه یک نعمت است.


5- شیر لیوان شور سینک ابشاری پیانویی

قسمت بالا سمت چپ سینک پیانویی آبشاری یک عدد ششیر لیوار شور وجود دارد. این شیر می تواند به تنهایی لیوان را بشوید و اینا امکان برای کسانی که دغدغه زمان دارند سودمند است. در تمام مدل های سینک ابشاری پیانویی این لیوان شور وجود دارد و نحوه کاکرد آن به صورت فشاری است. باید لیوان را وارونه بر روی جایگاه قرار دهید و کمی فشار دهید تا داخل لیوان را بشوید. حتی د رتصاویر بالاتر هم می توانید این لیوان شوی را ببینید که کجا قرار دارد. در سینک ظرفشویی استیل بازاری این امکان را نمی بینیم.