کفشور چیست؟

در حقیقت و زبانی ساده کفشور رابط میان کف ساختمان و لوله های فاضلاب می باشد.

در سرویس های بهداشتی و حمام و آشپزخانه منازل دریچه ای کوچک تعبیه می شود تا آب را از سطح زمین به لوله های فاضلاب منتقل کند.

امروزه کفشور ها انواع بسیار متفاوت و مختلفی دارند و همچنین جنس و رنگ آنها نیز متنوع و زیاد است

در اینجا به بررسی انواع کفشور و تفاوت آنها با یکدیگر می پردازیم.

از لحاظ شکل ظاهری کفشور ها به سه دسته کلی تقسیم می شود

سه دسته کلی مربعی شکل و مستطیل شکل و مثلثی شکل تقسیم می شوند

مربعی شکل ها همانطور که از نام آن پیداست دارای طول و عرض یکسان هستند و شبیه مربع به نظر می رسند

همچنین کفشور های مستطیل شکل به کفشور های خطی نیز معروف هستند و کفشورهایی هستند که طول آنها از عرض آنها بزرگتر است.

و اما کفشور های مثلثی که در بازار بسیار محدود و کم هستند کفشورهایی هستند که ظاهر آن ها شبیه مثلثی با اضلاع مساوی به نظر می رسد.

این کفشورها به دلیل جایگیری نامناسب در سرویس‌های بهداشتی و همچنین نداشتن ظاهری زیبا مورد استقبال قرار نگرفتند.

و اما در مورد جنس کفشور ها:

دو دسته کفشور هستند که در بازار به راحتی یافت می‌شود

کفشورهای استیل و کفشورهای برنجی

همچنین کفشور هایی با جنس های دیگر مانند پلاستیکی نیز وجود دارد اما به دلیل زرد شدن سریع آنها و همچنین امکان شکستن بالای این نوع کفشور ها مورد استقبال قرار نگرفته و در بازار بسیار محدود می باشند.همچنین کفشورها یک تقسیم بندی دیگر نیز دارند.
در این تقسیم‌بندی کفشور ها به دو دسته کفشورهای ساده و کفشورهای سرامیک خور تقسیم می‌شوند.
کفشورهای سرامیک خور کفشورهایی هستند که ظاهر آنها همانند قاب عکس می باشد و سرامیک در داخل آن جایگیری شده و به نحوی کفشور مخفی میشود.
اما کفشورهای ساده همانطور که از نام آن پیداست هم چنین قابلیتی ندارند.
تفاوت انواع کفشور با یکدیگر چیست؟با توجه به مواردی که ذکر کردیم تفاوت کفشورهای مختلف تا حد زیادی مشخص شده است.
اما به صورت تخصصی تر به ذکر تفاوت کفشور ها با یکدیگر می پردازیم.
در رابطه با جنس کفشور های موجود در بازار که به سه دسته کلی پلاستیکی و برنجی و استیل تقسیم می‌شوند می توان گفت:
کفشور های برنجی مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه و همچنین رطوبت دارد و به همین علت علاوه بر فضاهای سرپوشیده می توانید آنها را در فضاهای سرباز نیز استفاده کنید.
در مورد کفشورهای استیل باید گفت که آنها هم همین ویژگی هایی را که برنجی داشت دارند با این تفاوت که از نوع استیل ۳۰۴ بوده اما کمی نسبت به برنجی ها ضعیف تر هستند.اما نمی‌توانیم آنها را در مقایسه با کفشورهای برنجی بی کیفیت و غیر قابل استفاده حساب کنیم.
نهایتاً کفشور های پلاستیکی که بسیار کم کاربرد و بی کیفیت هستند و ما استفاده از آنها را اصلاً توصیه نمی کنیم.
به علت هایی مانند زرد شدن و کثیف شدن و شکستن و مقاومت پایین و...

کفشور چیست؟ همه آنچه باید درباره کفشور بدانید!وقتی که شروع به شستشوی سطوح حمام، دستشویی و منزل می‌کنید، متوجه خواهید شد که بایستی آب‌های مصرف شده از کف سطوح به‌سرعت جمع آوری شوند. 

کفشور خطی

کفشور خطی یکی از مدرن‌ترین انواع کفشور ها است که در ابتدا بیشتر مدل‌های فلزی آن‌ در بازار دیده شد. کفشور خطی بیشتر در محیط‌هایی مثل استخر، حیاط و حمام و سرویس بهداشتی‌های لوکس دیده می‌شود.


جالب است بدانید این نوع کفشورها امروزه جایگزین توری‌های مشبک موجود بر روی سرامیک‌ها شده‌اند‌ و با محیط کف سالن و استخر کاملا هماهنگ می‌شوند. به این کفشورها، کفشور خطی مخفی نیز گفته می‌شود. در مقایسه با سایر کفشورها، کفشورهای خطی دارای ظاهر زیباتری هستند و میزان آب بیشتری را به داخل چاه هدایت می‌کنند.

نکته‌ای که در این جا اهمیت دارد خرید نوع کفشور مورد نیاز است. شما باید قبل از خرید کفشور ابتدا به کاربرد مورد نیاز خود دقت کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ابعاد مختلف این محصول آشنا کنیم.

تعریف کفشور

کفشور محصولی است که برای محیط‌هایی که در آن جا شست‌وشو انجام می‌گیرد، به کار گرفته می‌شود. کفشورها آب موجود بر روی محیط کف را به درون چاه موجود در ساختمان هدایت می‌کنند. کفشورها در انواع متنوعی تولید و روانه بازار مصرف می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

کفشور برنجی و آلومینیومی

علت این که در این قسمت به بررسی این دو نوع از کف‌شور می‌پردازیم، به این‌ خاطر است که بعضی از کف‌شورها با ترکیب این دو نوع از آلیاژ تولید می‌شوند.


آلیاژ برنج به نسبت آلیاژ آلومینیم و سرب قیمت بیشتری دارد. اگر کفشور برنجی تنها از آلیاژ برنج تولید شود، قیمت آن بسیار بالا می‌رود. بنابراین جهت پایین آمدن قیمت این محصول، در تولید کفشور برنجی به جای برنج، از زاماک استفاده می‌شود. این امر سبب می‌شود که این کفشور در برابر مواد شوینده از مقاومت کم‌تری برخوردار باشد. این محصول دارای (سوپاپ یا فیلتر) یک طرفه برنجی است. تحقیقات نشان می‌دهد اگر سوپاپ کف شور برنجی آبکاری نشود سریعا سولفات کرده و دیگر کارایی آن از بین می‌رود.

کفشور استیل

کفشو استیل از جنس استیل و ضدخش است. در مقابل مواد شوینده اسیدی از خود مقاومت بالایی نشان می‌دهد. ماندگاری، کیفیت و طول عمر این نوع کفشور بسیار بالا است.


کفشورهای استیل به کفشورهای ضد زنگ و مقاوم در برابر رطوبت و آب شناخته شده است.

نوع استیل این نوع از کفشورها باید از کد ۳۰۴ باشد. کفشور استیل هم دارای سوپاپ یا فیلتر می‌باشد که اجازه ورود حشرات و بو را به داخل نمی‌دهد.


به دلیل روش تولید این نوع از کفشور، شما می‌توانید از طرح‌های برجسته و زیبا استفاده کنید.


کفشورهای استیل قابلیت استفاده در قسمت‌های مختلف ساختمان همچون آشپزخانه، پارکینگ، حمام، سرویس بهداشتی و … را دارد

 تنوع بی‌پایان کفشورها

تنوع بی‌پایان کفشورها مثل یک چشم انداز فراگیر، هر ذوق و سلیقه‎‌ای را در طیف وسیعی از مدل‌‌ها به ارمغان می‌آورد. در حال حاضر گروه صنعتی برودر در زمینه تولید کفشورهای استیل فعالیت می‌کند. چنانچه سوال یا سفارشی در خصوص انواع کفشورهای استیل دارید کارشناسان فروش ما سعی خواهند کرد شما را در انتخاب محصول مورد نیازتان راهنمایی کنند.