مقایسه گاز رومیزی التون و داتیس- بهترین گاز رومیزی ایران

همانطور که می‌دانید آشپزخانه نیروگاه اکثر خانواده‌های ایرانی است و پُر رفت و آمد ترین قسمت خانه است. با استفاده از برخی وسایل اولیه، آشپزخانه به مکانی لذت بخش برای خانم‌ها و آقایان تبدیل می‌شود. اجاق گاز رومیزی یکی از لوازم اولیه مورد نیاز در هر آشپزخانه‌ای است، زیرا پخت و پز را آسان، لذت بخش و بسیار سریع  می‌کند و باعث تمیز نگه داشتن ظروف آشپزخانه می‌شود. به همین دلیل است که وب سایت خرید آنلاین ایرانیک کالا برای ارائه بهترین اجاق گاز مورد نیاز در آشپزخانه‌تان، در دسترس شماست.

از جمله برندهای معتبر و پُر متقاضی در بازار، اجاق گازهای برند داتیس و التون است. اگر با ویژگی‌ها و مشخصه‌های اجاق گازهای برند التون و داتیس آشنا نیستید، ابتدا مطالب سایت را در زمینه مقایسه گاز رومیزی التون و داتیسمطالعه و جهت خرید بهترین اجاق گاز رومیزیبرای آشپزخانه خود، از مشاوران ما راهنمایی و مشاوره تخصصی دریافت نمایید. سپس برند مورد نظرتان را سفارش دهید تا با بهترین قیمت و تخفیف‌های ویژه در ایران، کالای دلخواه‌تان را درب منزل تحویل بگیرید.

بهترین مارک اجاق گاز ایرانی


بهترین مارک گاز رومیزی چیست؟ داتیس یا التون


همیشه زمان خرید گاز برای آشپزخانه از خودتان می‌پرسید بهترین مارک اجاق گاز ایرانی چیست؟از جمله برترین برندها، داتیس و التون هستند. گرچه از بین بهترین مارک اجاق گاز رومیزی ایتالیایی در ایران می‌توان داتیس را نام برد، اما التون نیز حائز ویژگی‌هایی است که ارزش خرید دارد. برای مقایسه گاز رومیزی التون و داتیس مولفه‌های زیر را مدنظر قرار دهید تا خرید خوبی را تجربه کنید.


 • تنوع رنگ: گاز رومیزی آلتون به نسبت داتیس که محصولات خود را در دو رنگ مشکی و سفید  عرضه داشته، از تنوع رنگ بیشتری برخوردار بوده و در رنگ‌های استیل، سفید و مشکی محصولاتش را عرضه کرده است.
 • کیفیت اجاق گاز: در مقایسه گاز رومیزی التون و داتیس باید گفت محصولات التون و داتیس هر دو از قطعات درجه یک و باکیفیت ایرانی و ایتالیایی تولید شده‌اند. 


بهترین مارک گاز رومیزی

 • جنس بدنه: گاز رومیزی آلتون محصولات خود را در جنس‌های شیشه‌ای، استیل و یا ترکیب شیشه و استیل عرضه نموده است. این در حالی که گاز رومیزی داتیس بدنه استنلس استیل ضد خش و ضد زنگ دارد که زنگ نمی‌زند، طی مدت زمان کوتاه تغییر رنگ نمی‌دهد و  نوع گاز صفحه‌ای آن هم بسیار در برابر حرارت مقاوم است. 
 • ترموکوپل تاپ تایم و جرقه زن اتوماتیک (الکتریکی فوق سریع): در مقایسه گاز رومیزی التون و داتیس می‌توان به این مزیت گاز رومیزی آلتون با داشتن ترموکوپل تاپ تایم و جرقه زن اتوماتیک (الکتریکی فوق سریع) اشاره داشت که جریان گاز را در ثانیه وصل یا قطع می‌کند.

 اجاق گاز رومیزی داتیس نیز دارای ترموکوپل جهت ایمنی و فندک اتوماتیک جهت سهولت کار با این محصول هست. ترموکوپل، هنگام وزش باد از پنجره‌ها یا کولر و پنکه سبب می‌شود زمان خاموش شدن شعله، جریان گاز قطع گردد و از انتشار بوی گاز در منزل به ویژه آشپزخانه جلوگیری شود. 


گاز رومیزی


گاز رومیزی چی بخرم ؟داتیس یا التون


 • قیمت: دو برند داتیس و التون تفاوت قیمت زیادی با هم ندارند و قیمت‌های محصولات آنها نزدیک به هم هست، گرچه می‌توان گفت قیمت اجاق گازهای التون، متوسط رو به پایین است.
 • عمر طولانی: در مقایسه گاز رومیزی التون و داتیس می‌توان گفت هر دو برند داتیس و التون دارای حداقل عمر مفید 20 ساله هستند.
 • گرید انرژی: هر دو برند داتیس و التون دارای گرید A  هستند که آسیب کمتری به محیط‌ زیست وارد، سبب صرفه جویی در هزینه گاز می‌گردند و دارای بالاترین کارایی هستند.

بهترین مارک اجاق گاز رومیزی ایتالیایی


 • نمایشگر دیجیتالی و قفل کودک: در مقایسه گاز رومیزی التون و داتیسمی‌توان گفت گاز رومیزی داتیسبه منظور اعلام ساعت باقی مانده از زمان پخت غذا، دارای تایمر دیجیتالی است. با استفاده از گزینه تایمر دیجیتالی در اجاق گاز رومیزی داتیس دیگر نگران سوختن غذا به ویژه زمانی که بیرون از منزل هستید نخواهید بود، چرا که در تایم مقرر شعله‌ها خاموش خواهند شد و یا در زمانی که در منزل هستید آلارم می‌دهند. 

این نوع اجاق گاز همچنین از قفل کودک برخوردار است. با این دکمه دیگر نگران به هم ریختن تنظیمات گاز رومیزی داتیس نخواهید بود. اجاق گاز رومیزی التون نیز صرفاً دارای تایمر دیجیتال‌اند.

گاز رومیزی داتیس

اجاق گاز توکار داتیس یا التون؟


 • زیبایی ظاهری و طراحی: هر دو برند از طراحی بی‌نظیر و ظاهری زیبا برخوردارند. 
 • شبکه چدنی: در گازهای استیل داتیس به شکل شبکه‌ای و سه تکه هستند. در حالی که در گاز رومیزی آلتون چدن‌ها مانند شرکت‌های دیگر از یک نوع تولید می‌شوند. در هر دو برند لعاب استفاده شده در ساخت سرشعله‌ها سبب می‌شود تا مواد غذایی به آن نچسبند و نظافت آنها بسیار آسان باشد.
  • ولوم‌ها:  در مقایسه گاز رومیزی التون و داتیس به لحاظ ولوم، اجاق گاز رومیزی داتیس از موادی مانند باکالیت (نسوز) استفاده کرده تا سبب عملکرد خوب ولوم‌ها شود. این اجاق گاز دارای بوبین شیر ORKLI  اسپانیا نیز هست. در گاز رومیزی آلتون نیز ولوم‌ها از جنس باکالیت، نوعی پلاستیک فشرده‌اند تا در برابر حرارت مقاوم باشند و مانع آب شدن و داغ شدن ولوم‌ها در برابر حرارت گردند.


اجاق گاز داتیس یا التون؟

 • تعداد شعله‌ها: اگر بپرسید بهترین مارک اجاق گاز ایرانی چیست؟  گاز رومیزی داتیس با 3  و 5 شعله و قابلیت‌های منحصر به فرد را می‌توان نام برد. در گاز رومیزی آلتون نیز تعداد شعله‌ها 2،3،4 و 5 شعله است.
 • مصرف گاز: اجاق گاز رومیزی داتیس 30 درصد در مصرف گاز صرفه‌جویی می‌کند، در مقایسه با مشعل‌های معمولی زاویه مستقیم، که به پخت ناهموار غذا منجر می‌گردند و سبب هدر رفتن زیاد گاز می‌شوند. گاز رومیزی آلتون نیز بسیار کم مصرف است.
 • مدت ضمانت :  اجاق گاز رومیزی داتیس دارای 24 ماه ضمانت از تاريخ نصب توسط خدمات کارخانه در سراسر کشور است. گاز رومیزی آلتون نیز 20 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش دارد و توسط اپراتورهای خود (رایگان) نصب می‌شود تا در صورت بروز مشکل و خوابی، محصولات خود را تعمیر نماید.
 • لعاب آسان تمیز شونده : در هر دو برند اجاق رومیزی التون و داتیس وجود لعاب آسان تمیز شونده سبب نظافت بسیار آسان این گازها می‌شود.


اجاق گاز رومیزی


شایان ذکر است که برند التون با نام قدیمی البا گاز نیز در بازار شناخته می‌شود.