تعویض شیشه اجاق گاز صفحه ای
اجاق گاز های شیشه ای  با ظرافت و مقاومت بالای خود زیبایی و کارایی بالا را به خانه ها آوردن ؛ اما هر زیبایی نیاز به مراقبت های خاص خودش رو دارد.
ممکن است بخاطر بعضی اتفاق ها شیشه اجاق گاز های صفحه ای بشکند ، در این شرایط باید چه اقداماتی انجام داد؟

اجاق گاز صفحه ای

در ادامه به این موضوع خواهیم رسید پس تا اخر مقاله همراه ما باشید.
در هنگام شکستن شیشه اجاق گاز صفحه ای چه اقداماتی باید انجام شود؟
1: باید اول از همه خونسردی خودمون رو حفظ کنیم و شیر اصلی گاز را ببندیم. و هرگز تا موقعی که شیشه شکسته گاز درست نشده از گاز صفحه ای استفاده نکنیم ، چون ممکن است در اثر ضربه وارد شده به صفحه شیشه ای اجاق گاز اتصالات لوله ای گاز سست شده باشد و باعث نشتی گاز شده باشد.
2: در قدم بعدی باید با یک شرکت معتبر تامین و تعمیر شیشه های سکوریت نشکن تماس بگیریم ، بعد از اینکه شیر اصلی گاز را بستیم و قبل از زنگ زدن به شرکت معتبر باید یه لیست کامل از مشخصات اجاق گاز صفحه ای خود بنویسیم تا هنگام برقراری تماس بتوانیم به سوالاتی که ازمون میپرسن جواب کامل بدهیم تا شیشه مناسب اجاق گاز را برایمان فراهم کنند.
لیستی که باید تهییه کنیم باید به این سوالات جواب دهید؛
الف: اجاق گاز شما برای کدام برند هستند؟ شیشه یدکی برخی از مدل ها اماده هستند
ب: نوع اجاق گاز شما چیست؟ کلا دو نوع گاز شیشه ای یا صفحه ای یا مبله .
ج: اجاق گاز شما چند شعله است ؟ اجاق گاز ها از ۲شعله تولید میشوند تا ۵ شعله.

اجاق گاز چهار شعلهاجاق گاز سه شعله

اجاق گاز دو شعله

د: محل پلو پز کنار است یا وسط؟ شعله پلو پز یا ممکنه در وسط قرار بگیرد یا در سمت راست یا در سمت چپ.
و: فاصله بین ولوم های گاز شما چند است؟ مهم ترین فاکتور برای تهیه شیشه گاز شما این مورد است . برای این کار ابتدا سرپوش دو ولوم مجاور را برداشته و بعد به وسیله یک متر فلزی و یا یک خط کش، فاصله مرکز به مرکز دو لوله برنجی ولوم را اندازه بگیرید. این فاصله باید ۵.۵، ۶ و یا ۶.۵ سانتی متر باشد. این فاصله در برخی از اجاق گازهای خارجی بیشتر است. در نتیجه برای تعویض شیشه این نوع از اجاق گازها، باید لوله اصلی نیز تعویض شود.
ه: ابعاد اجاق گاز شما چند است؟ برای این کار باید طول و عرض اجاق گاز خودتون رو اندازه بگیرید در نظر داشته باشید که شیشه اجاق گاز باید ۱,۲سانتی متر بلند تر باشد.
و در آخر: باید تصویر اجاق خود را روی یک برگه بکشید با شعله و ولوم های گاز بکشید و برای شرکت ارسال کنید.