دراین مطلب به بررسی انواع توالت‌های فرنگی ، و همچنین معرفی وال هنگ خواهیم پرداخت ، و در ادامه به تفاوت مکانیزم تخلیه  توالت فرنگی و وال هنگ خواهیم پرداخت ، با ما همراه شوید .

این روزها نصب توالت فرنگی در ساختمان‌ها دیگر به عنوان یک ویژگی لوکس محسوب نمی‌شود؛ بلکه در بسیاری از منازل، به همراه توالت ایرانی، یک دستگاه توالت فرنگی نیز نصب و استفاده می‌شود. هنگامی که تصمیم به خرید توالت فرنگی می‌گیرید و به فروشگاه‌های لوازم بهداشتی ساختمان مراجعه می‌کنید، با تنوع بسیاری از برندهای داخلی و خارجی روبه‌رو خواهید شد. این موقعیت نشان می‌دهد که نه تنها انتخاب بین انواع مختلف توالت‌های فرنگی وجود دارد، بلکه نیاز به یک راهنمای خرید برای محصولات ساختمانی، به ویژه توالت فرنگی، احساس می‌شود.


توالت فرنگی از کجا آمد؟

توالت فرنگی ، یک نوع توالت با شکلی شبیه به صندلی است که با اختلاف از توالت‌های آسیایی که حفره‌هایی در زمین دارند، متمایز می‌شود. در توالت فرنگی، هنگامی که فرد نشسته است، فشار وزن بر زانوها به ناحیه زیرین شکم به حداقل ممکن می‌رسد. این ویژگی مثبت باعث می‌شود که استفاده از توالت فرنگی به افرادی که دچار درد در مفاصل کمر و زانو هستند یا زنان باردار، توصیه شود.


انواع توالت فرنگی

قبل از بررسی تفاوت‌های میان توالت فرنگی ایرانی و خارجی، منطقی است که به تفاوت‌های کلی بین این دو نوع توالت فرنگی پرداخته شود. این دسته‌بندی‌ها با توجه به ساختار بدنه، مکانیزم تخلیه، و اندازه خروجی ارائه می‌شوند که در ادامه به تفصیل به این موارد پرداخته خواهد شد.


توالت‌های فرنگی از لحاظ ساختار بدنه به دو دسته زمینی و وال هنگ تقسیم می‌شوند.


توالت فرنگی زمینی

در توالت فرنگی زمینی، ساختار آن به صورت یک تکه یا دو تکه است و با یک پایه به زمین متصل می‌شود. این نوع توالت گسترده‌ای است که بسیاری از افراد با آن آشنا هستند و حتماً تجربه نشستن بر روی آن را داشته‌اند.

توالت فرنگی وال هنگ

اما توالت فرنگی وال هنگ نوع دیگری از توالت فرنگی است که به دیوار متصل می‌شود. این نوع توالت، با نصب فلاش تانک و تشکیلات نگهدارنده در دیوار، به صورت معلق و خالی زیرین قرار می‌گیرد و این ویژگی نظافت سرویس بهداشتی را بهبود می‌بخشد.


در تفاوت توالت فرنگی از لحاظ آکس یا خروجی، آکس نقطه اتصال توالت به لوله فاضلاب را نمایان می‌سازد. ابعاد آکس توالت فرنگی معمولاً بین ۶ تا ۱۰ است. بعضی از افراد در نقطه اتصال از بوگیر استفاده می‌کنند که ممکن است سبب تغییر در ابعاد آکس توالت شود.


توالت فرنگی وال هنگ


تفاوت مکانیزم تخلیه توالت فرنگی و وال هنگ

در زمینه مکانیزم تخلیه، توالت فرنگی از انواع مختلفی برای پمپاز آب از فلاش تانک استفاده می‌کند. مکانیزم‌های جت، گردابی و ریزشی یا واش دان به کار می‌روند.


– مکانیزم تخلیه جت، با پمپاژ آب از چند سوراخ، شامل شوتینگ یا پخش آب از بالا می‌شود. توربوجت نیز یک سیستم در کف توالت دارد که سرعت تخلیه را افزایش داده و مصرف آب را کاهش می‌دهد.


– مکانیزم ریزشی از درون مخزن آب به لبه‌های کاسه توالت انتقال پیدا کرده و از بالا به پایین رها می‌شود. این روش از معمولی‌ترین مکانیزم‌ها است اما مصرف آب نسبتاً بالاست.


– مکانیزم گردابی با ورود آب از فلاش تانک به وسیله منفذی درون مخزن، تخلیه را با چرخش انجام می‌دهد. این روش صدای کمتری دارد اما مصرف آب بیشتر و زمان تخلیه نسبتاً طولانی‌تری دارد.تفاوت توالت فرنگی ایرانی و خارجی در چیست؟

به قسمتی می‌رسیم که بسیاری از افراد که می‌خواهند لوازم بهداشتی برای منزل یا محل کار خود خریداری کنند، با یکی از موارد مهم روبرو می‌شوند. با گسترش تقاضا برای استفاده از توالت‌های فرنگی، تولیدکنندگان داخلی نیز به این حوزه وارد شده‌اند و در حال حاضر بازار سرویس‌های بهداشتی به وفور از محصولات داخلی و وارداتی پر شده است.


توالت‌های فرنگی داخلی به منظور رقابت با کیفیت و فناوری محصولات خارجی، تلاش کرده‌اند تا با آنها همخوانی داشته باشند و حتی برخی از برندهای داخلی توانسته‌اند بازارهای صادراتی نیز را به خود جلب کنند.


توالت‌های فرنگی 


در تفاوت توالت‌های فرنگی از لحاظ مصرف آب، توالت‌های خارجی، به خصوص تولیدات چین، به نظر می‌آیند برنده هستند. این امر ممکن است به علت سیستم‌های آبریز و کارایی بیشتر در مصرف آب باشد که پیشتر به آن اشاره شد. سیستم شوتینگ در توالت‌های وارداتی، عملکرد قوی‌تری دارد و همچنین سر و صدای تولید شده در هنگام تخلیه آب نیز کمتر است.


در زمینه طراحی، توالت‌های خارجی تمایل دارند روی پوشش بدنه بیشتر کار کنند که باعث کاهش جرم گرفتگی توالت می‌شود. هرچند مدل‌های جدیدتر توالت‌های داخلی نیز سعی در افزایش خوانایی با معماری داخلی دارند.

در موضوع قیمت و خدمات پس از فروش، توالت‌های فرنگی به دلیل استهلاک بیشتر و نیاز به تعمیرات فراوان، نیاز به خدمات پس از فروش بیشتری دارند. هرچند توالت‌های وارداتی دارای گارانتی‌های معتبری هستند، اما تولیدات داخلی می‌توانند در این زمینه مزایایی داشته باشند. همچنین نوسانات نرخ ارز و هزینه‌های وارداتی می‌توانند باعث کاهش قیمت توالت‌های داخلی و افزایش ترجیح مصرف‌کنندگان شوند.

مجموعه ما با بیش از ۲دهه موفقیت در زمینه پخش و توضیع لوازم بهداشتی ساختمان وخانه و اشپزخانه تصمیم گرفتیم برای هرچه بهتر خدمت رسانی به شما بصورت اینترنتی فعالیت خودمون رو شروع کنیم ،در حوزه فروش اینترنتی در قالب محصولات ،با شرکت های مثل شیرالات اعلالدین،شیرالات کی دبیلیو سی،شیرالات راسان،شیرالات قهرمان ،و……چینی بهداشتی ارمیناژ ،چینی بهداشتی مروارید،چینی بهداشتی کرد،و….شرکت داتیس،شرکت التون،شرکت اخوان،شرکت لکسی،شرکت استیل البرز،شرکت گرانیتو ،……طرف قرارداد بوده،مجموعه ما داری پرنسلی دلسوز که در واقع خانواده ایرانیک کالا هستند با تمام وجود در حال ارایه خدمات چه بصورت حضوری چه غیر حضوری هستند ،يكي از برجسته ترين خدمات ما در خیابان بنی هاشم شو رومی رو ترتیب دادیم که به راحتی شما از نزدیک محصول رو لمس کنید و بهترین انتخاب رو داشته باشین ،شايد اين سوال براي شما مطرح شود كه خريد غير حضوري به چه صورت به دست ما ميرسد؟جا داره اين نويد رو بدم كه ارسال اكثريت محصولات ما رايگان هست و توسط پبك مجوعه ارسال ميشه (تهران)ولي برخي از محصولات به واسطه هجم زياد از طریق باربري ها مجاز (پيك بادپا،باربري،الو پيك ،استپ بار ،….)ارسال ميشه كه كارشناسان ما با استفاده از تجربشون نصبت به منطقه بهترين انتخاب و كمترين هزينه رو براي ارسال دارند براي دوستان شهرستاني ارسال از طريق تي پاكس و باربري بوده ضمنا زمان تحويل محصولات ما عمدتا كمتر ٣ساعت تهران و ٢ساعت شهرستان ها ارسال به باربري بوده،لازم ميدونم اين موضوع رو هم عرض كنم كه ما داري این امکان هستيم كه دركمترين زمان مشخص محصول خریداری شده رو به راننده ارسالي شما تحويل بديم ضمنا تلفن همراه ۰۹۱۲۲۹۳۶۳۴۷عليرضا مغاري مديريت ايرانيك كالا هست که جهت هرگونه اختلالی ،انتقادی،پیشنهادی،در خدمتتون هستم ،در خصوص پروژه ها شخصا در خدمتتون هستند ،پیشنهاد ما این هست که در خصوص پروژه حتما از جناب اقاي مهندس مغاري استعلام بگیرید ،قطعا پشیمون نمیشید،گارانتی محصولات قابل ارایه از طریق شرکت های طرف قرارداد بود و همه محصولات دارای نشان استاندارد و زیر نظر سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان هستند،با همه ی این قوانین اگر محصولی از مجموعه ما ارایه شد اول با خدمات شرکت تولید کننده تماس بگیرید اگر به هر دلیلی جوابگو نبودن ما از طرف شما پیگیر هستیم و تا اخرین مرحله در کنار شما خواهیم ماند.


در نهایت متشکرم از شما بابت انتخاب مجموعه ایرانیک کالا


شعار ما


اعتماد شما ،افتخار ما


ایرانیک کالا