توالت فرنگی یکی از پرکابردترین تجهیزات پزشکی و از انواع توالتی است که در ایران به منظور جلوگیری از آسیب ستون فقرات و مناسب برای افرادی که دردهای مفصلی دارند می باشد. استفاده از این توالت در ایران شاید کمی عجیب و حتی سخت به نظر بیاد اما در اروپا که تاریخچه ای بلندمدت دارد بسیار طبیعی و راحت است.

انواع توالت فرنگی چیست؟

توالت فرنگی در انواع مختلفی تولید می‌شود و همه‌ی توالت‌ها از نظر ارتفاع، جنس، اندازه، سیستم تخلیه و سایر موارد یکسان نبوده و با هم تفاوت‌هایی دارند. برای پاسخ به این سوال که توالت فرنگی چیست باید با انواع مدل‌های آن آشنا شد. انواع توالت فرنگی شامل موارد زیر است:


البته برای مطالعه و آشنایی بیشتر با انواع دسته بندی توالت فرنگی می توانید روی لینک کلیک کنید و مناسب ترین خرید را داشته باشید.

اگر در هر یک از مدل های توالت فرنگی دچار مشکل گرفتگی توالت شده اید حتما با یک لوله بازکن ماهر تماس بگیرید. در سایت برچسب می توانید نزدیکترین لوله بازکنی تهران به منطقه خود را پیدا کنید. از آنجایی که برچسب در سراسر تهران خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی ارائه می دهد.

انواع توالت فرنگی بر اساس نحوه نصب

مدل های مختلف توالت فرنگی نحوه نصب متفاوتی دارند که شامل: وال هنگ، یک تکه و تکه یا همان مدل زمینی می باشد.


توالت فرنگی دیواری یا وال هنگ:

توالت فرنگی وال هنگ یا دیواری جزو جدیدترین و محبوب‌ترین مدل‌های توالت فرنگی است. این توالت همانطور که از نامش پیدا است بر روی دیوار نصب می‌شود. این مدل توالت به راحتی در انواع سرویس بهداشتی‌ها قابل نصب بوده و فضای کمتری را اشغال می‌کند.


شکل ظاهری آن به گونه‌ای است که فقط کاسه توالت مشخص است و مخزن و سایر قسمت‌ها در دیوار سرویس بهداشتی جایگذاری شده اند. فضای زیرین این توالت خالی بوده و می‌توان از آن استفاده کرد. تخلیه توالت توسط سیفون و کلیدهای مخصوص تعبیه شده بر روی دیوار صورت می‌گیرد.


توالت فرنگی زمینی:

توالت‌های زمینی در انواع مختلفی از جمله یک تکه، دو تکه و پشت به دیوار یا همان بک تو وال ساخته می‌شوند. توالت‌های زمینی نسبت به انواع دیگر دارای وزن بیشتری هستند. اما منظور از توالت فرنگی یک تکه چیست؟ مخزن و نشیمن توالت یک تکه به هم متصل است اما در مدل دو تکه این دو قسمت از هم جدا بوده و حین نصب، به هم متصل می‌شوند.

فلاش تانک توالت بک تو وال داخل دیوار قرار می‌گیرد و فقط قسمت نشیمن آن روی زمین قرار گرفته و به دیوار متصل می‌شود. مدل توالت فرنگی پشت به دیوار، نسبت به دو مدل دیگر توالت زمینی، نصب راحت‌تری داشته و تمیز کردن آن آسان‌تر است.


چنانچه توالت فرنگی شما دچار گرفتگی شده است و نیاز فوری به لوله بازکن دارید، می توانید در برچسب نزدیکترین لوله بازکنی تهران به منطقه خود را پیدا کنید. اگر در محدوده اکباتان هستید برای تماس با لوله بازکنی اکباتان کافی است روی لینک کلیک کنید.


توالت فرنگی يک تکه چيست؟

در مدل توالت فرنگی یک تکه، مخزن و کاسه توالت بهم متصل هستند و در یک تکه قرار می گیرند. این نوع توالت ها از نظر ظاهری فرم بهتری نسبت به سایر مدل ها دارد و تمیز کردن آن بسیار راحت تر است.


انواع توالت فرنگی در جنس های مختلف

یکی موضوعات جذاب در توالت فرنگی چیست این است که می توان گفت توالت فرنگی در جنس های مختلف مانند سنگی، سرامیکی و پلاستیکی می باشد که با توجه به دکوراسیون و فضای موجود هرکدام کاربردهای مختلفی دارد.


توالت فرنگی سنگی و چینی:

نصب این مدل توالت فرنگی باید توسط افراد متخصص صورت گیرد. این توالت‌ها کاملا ثابت بوده و قابلیت جابجایی ندارند. این توالت‌ها به صورت زمینی و دیواری تولید می‌شوند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند که باعث افزایش طول عمر آن‌ها می‌شود.


توالت فرنگی پلاستیکی:

این نوع توالت فرنگی از قیمت پایین‌تری برخوردار است و به راحتی می‌توان آن را جابجا کرده و در هر مکانی که لازم است، قرار داد. توالت فرنگی پلاستیکی نسبت به انواع دیگر، از طول عمر و دوام کمتری برخوردار می‌باشد.


یکی از مزیت های توالت فرنگی پلاستیکی این است که دچار گرفتگی نمی شود. اما از آنجایی که از آن روی توالت ایرانی استفاده می شود، ممکن است به دلایل مختلف توالت ایرانی شما دچار گرفتگی شود.


اگر دچار این مشکل شدید کافی است در برچسب با نزدیکترین لوله بازکنی تهران در محدوده خود تماس بگیرید. به طور مثال اگر در محدوده رباط کریم هستید برای تماس فوری با لوله بازکنی رباط کریم کافی است روی لینک کنید. افراد لوله بازکن رباط کریم پس از تماس شما فوری درهر ساعت از روز در محل حاضر می شوند.

توالت فرنگی تاشو:

جنس توالت تاشو از پلاستیک و یا فلز است و همانند توالت فرنگی پلاستیکی، قیمت پايينی دارد. پس از استفاده از توالت تاشو، به راحتی می‌توان آن را تا کرده و در گوشه‌ای قرار داد تا فضای کمی اشغال کند، بنابراین این مدل توالت بهترین گزینه برای مسافرت است.

انواع توالت فرنگی با کاربردهای مختلف

توالت فرنگی های مختلفی وجود دارد که هرکدام کاربردهای متفاوت از دیگری دارد و با توجه به نیاز ما از آنها استفاده می شود. به طور مثال توالت فرنگی دو زمانه از مدرن ترین نوع توالت است که در ادامه بیشتر توضیح داده شده است.


توالت فرنگی دو زمانه چیست؟

ممکن است حین مطالعه مطالب مرتبط با اینکه توالت فرنگی چیست، نام توالت فرنگی دو زمانه را شنیده باشید. اما توالت فرنگی دو زمانه چیست؟ فلاش تانک دو زمانه نوع مدرن‌تر توالت فرنگی با فلاش تانک جدید هستند.

توالت فرنگی شوتینگ دار چیست؟

شوتینگ توالت فرنگی چیست و کاربرد اصلی آن کدام است؟ شوتینگ کانال باریکی است که با قدرت مکش خود به تخلیه سریعتر مواد دفعی کمک کرده و میزان مصرف آب را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. در توالت فرنگی شوتینگ دار، آب با قدرت بالا و به صورت پرتابی از قسمت خروجی توالت تخلیه شده و همین باعث تخلیه کامل توالت در مدت زمان کمی می‌شود. شوتینگ در دو سیستم تخلیه توالت فرنگی واترجت و توربوجت استفاده می‌شود.

آکس توالت فرنگی چیست؟

آکس توالت فرنگی چیست؟ آکس یا همان خروجی توالت فرنگی به فاصله مرکز سیفون تا لبه پشتی توالت فرنگی گفته می‌شود.


خروجی توالت فرنگی چیست؟ همان آکس یا سیفون خروجی توالت است که مقداری جلوتر از لبه انتهایی آن قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین مواردی که در خرید توالت فرنگی باید مورد توجه قرار گیرد، آکس محیط آن است. سایز آکس توالت متفاوت بوده و بسته به متراژ سرویس بهداشتی خود باید از توالت با اندازه آکس مناسب استفاده کنید.

توالت فرنگی بیده دار چیست و انواع آن کدام است؟ بیده توالت فرنگی در انواع مکانیکی و برقی موجود است. بیده برقی یا اتوماتیک در کنار توالت فرنگی نصب شده و دارای دکمه‌هایی است که با فشار دادن دکمه wash کار پاشش آب و شستشو را انجام می‌دهد و با استفاده از فشردن دکمه stop جریان آب قطع می‌شود. توسط سایر دکمه‌ها می‌توان جهت و میزان پاشش آب از بیده را تنظیم کنید.


در مدل مکانیکی، شبیه به یک اهرم در کنار توالت نصب می‌شود و با پیچش آن فشار آب تنظیم می‌شود. بیده مکانیکی بر خلاف مدل اتوماتیک، فاقد تنظیمات اضافه می‌باشد.

اجزای تشکیل دهنده توالت فرنگی

برای پاسخ به سوال اصلی توالت فرنگی چیست باید با بخش‌های مختلف آن آشنا شد. هر توالت فرنگی بسته به مدل آن از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که آشنایی با آن‌ها باعث استفاده بهینه از توالت می‌شود.

بیده توالت فرنگی چیست؟

بیده توالت فرنگی چیست و چه کاربردی دارد؟ یکی از مدل‌های پرطرفدار توالت فرنگی، مدل خودشور است. اما توالت فرنگی خودشور چیست؟ در این نوع توالت وسیله‌ای به نام بیده تعبیه می‌شود که با استفاده از فشار آب کار طهارت و یا شستشو را انجام می‌دهد و دیگر نیازی به دخالت دست جهت شستشو وجود ندارد.