تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری

شیرآلات به عنوان مهمترین تجهیزاتی شناخته می ‌شوند که در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. مدل های شلنگدار و فنری این تجهیزات را می توانید بر اساس مزیت ها، کاربردها و… برای آشپزخانه خود خریداری نمایید. برای اینکه بتوانید یکی از بهترین مدل های شلنگدار و فنری را خریداری کنید باید تفاوت های آنها را به خوبی بشناسید. با شناخت تفاوت هر یک از این شیرها قادر خواهید بود که یکی از بهترین مدل ها را طبق نیازتان خریداری نمایید. برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد شیرآلات شلنگدار و فنری داشته باشید در ادامه تمامی مزیت ها و نکاتی که مربوط به این شیرهای ظرفشویی می باشد را توضیح داده ایم.

تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری

معرفی شیرهای شلنگدار

یکی از مهم‌ ترین شیرآلات مورد استفاده در آشپزخانه مدل های شلنگدار هستند. در خصوص مشخصات شیرهای ظرفشویی شلنگدار باید بگوییم که آنها مانند شیر های معمولی می باشند. البته قسمت خروجی آب را شما می توانید به دلیل شلنگی که برای آنها تعبیه شده است به سمت بیرون حرکت دهید. شما می توانید علمک شیرآلات ظرفشویی  شلنگدار را حرکت دهید و تمامی بخش های ظرفشویی را بشویید. طول شلنگ باید 50 یا 80 سانتیمتر باشد. برای انتخاب بهترین اندازه شلنگ ابتدا اندازه و مدل سینک را بررسی کنید تا بتوانید بهترین طول شلنگ های ظرفشویی را خریداری نمایید. چرخش شلنگ ظرفشویی حدود ۳۶۰ درجه می باشد.

مزیت های شیرآلات شلنگدار

برای خرید شیرآلات شلنگدار باید در مورد مزیت های آنها اطلاعات کافی کسب نمایید. یکی از مهمترین مزیت های شیرهای شلنگدار این است که کاربردی می باشند. شما بدون شک می خواهید از وسیله ای استفاده کنید که به یک نقطه ثابت وصل نباشد. در واقع مایل هستید که آن را به بخش های متفاوت بچرخانید تا تمامی سینک ظرفشویی را شستشو دهید. مزیت مهم دیگری که برای شیرهای شلنگدار در نظر گرفته شده است طراحی و ایده خلاقانه آنها می باشد. 

افراد با استفاده از این شیرآلات آزادی عمل بهتری دارند. چرخش دایره‌ ای شیرهای شلنگدار مزیت آنها را چندین برابر می ‌کند. یکی دیگر از مزیت های مربوط به شیرهای شلنگدار این است که با استفاده از آنها می توانید سایز و ارتفاع را طبق نیاز خودتان تنظیم کنید. این مسئله برای بسیاری از خانم های خانه دار اهمیت دارد. با استفاده از این شیر ها خانم ها می توانند به راحتی تمامی کارهای آشپزی خود را انجام دهند.

معرفی مدل های فنری

 یکی دیگر از مدل های شیرآلات که در آشپزخانه ها استفاده می شوند مدل های فنری هستند. این نمونه شیرها کاربرد زیادی برای شست و شو دارند. علمک شیر ظرفشویی فنری بلند است و انعطاف پذیری آنها به دلیل فنری که دارند بالا می باشد. استحکام و دوام فنر ها بسیار بالا می باشد. برای استفاده از این شیرها باید بخشی که آب از آن خارج می شود را به سمت پایین بکشید، در این صورت علمک از گیره خارج می گردد. علمک شیرهای فنری طرح دایره ای ندارد، اما این محصول می تواند بهتر از شیر هایی که معمولی و عادی هستند عمل کند. 

تفاوت شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری

مزیت های شیرآلات  فنری چیست ؟

برای خرید شیرآلات فنری باید در مورد مزیت های شیرها اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. هر یک از مزیت های مربوط به شیرهای ظرفشویی را باید بشناسید تا بتوانید آنها را خریداری کنید. شیرهای ظرفشویی فنری مانند شیرهای شلنگدار استفاده آسانی دارند. از نظر جذابیت و مدرن بودن طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند. یکی از مهمترین مشکلات شیرهای فنردار این است که نصب آنها فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد. در واقع آنها به دلیل علمک بلندی که دارند فضای بیشتری برای نصب آنها نیاز است. 

پاشش آب در شیرآلات فنری با استفاده از دکمه های متفاوت که روی آن تعبیه می‌ شود انجام می گردد. در واقع این دکمه‌ ها عملکرد بهتری را برای کاربر فراهم می‌ کنند. پاشش آب، صرفه جویی مصرف آب را به دنبال خواهد داشت. البته باید بدانید که اگر سینک ظرفشویی شما ارتفاع زیادی داشته باشد باید از این شیر ها استفاده نمایید. در غیر این صورت با پاشش آب احتمال خیس شدن لباس هایتان چندین برابر خواهد شد. 

شناخت تفاوت های مدل های شلنگدار و فنری

در صورتی که می خواهید برای خرید شیرآلات آشپزخانه اقدام کنید باید در مورد تفاوت های نمونه های شلنگدار و فنری اطلاعات بیشتری کسب نمایید. با توجه به توضیحاتی که ارائه دادیم می توانید تفاوت آنها را به خوبی بشناسید. اگر قبل از خرید تفاوت‌ های این شیرها را بررسی کنید انتخاب ایده‌ آلی خواهید داشت. بنابراین می توانید از شیرهای ظرفشویی استفاده بهینه‌ نمایید.

 در بحث تفاوت شیرآلات شلنگدار و فنری می توانیم به این نتیجه برسیم که نمونه‌ های شلنگدار دارای فیکسچر هستند. به همین دلیل نازل برش رنگ روی آنها نصب می گردد. این قابلیت موجب حرکت دورانی شیر ها خواهد شد. کاربری شیرهای شلنگدار نسبت به مدل فنری وسیع ‌تر و شناخته شده تر می باشد. قابلیت متفاوت این شیرها موجب شده که افراد به راحتی بتوانند از مدل های شلنگدار استفاده کنند. با اینکه شیرهای فنری علمک بلندی دارند اما طول لوله آنها زیاد نیست. در واقع شما با استفاده از این شیرها تنها می توانید سینک ظرفشویی را شستشو دهید.

 استفاده از نمونه های شلنگ دار برای افرادی که کمردرد دارند مناسب است. چرا که نیاز به آویزان شدن در سینک نخواهند داشت. یکی از مهمترین تفاوت های شیرآلات شلنگدار و فنری این است که مدل های شلنگ دار برای استفاده کودکان گزینه مناسب تری هستند. بسیاری از والدین از مدل های شلنگدار برای راحتی کودکان خود استفاده می‌ کنند. شیرهای شلنگدار برای سینک های کوچک آشپزخانه گزینه مناسبی هستند.

نکاتی در مورد خرید شیرآلات  شلنگ دار و فنری

در خرید انواع شیرآلات آشپزخانه شلنگدار و فنری باید به این نکته دقت داشته باشید که عمق سینک ظرفشویی تان را بررسی کنید. پاشش آب در مدل های فنری نسبت به مدل های شلنگدار بیشتر است. به همین دلیل باید به خوبی این مسئله را در نظر بگیرید. یکی دیگر از نکاتی که جهت خریداری شیرهای شلنگدار و فنری اهمیت دارد بررسی طول عمر آنها می باشد. طول عمر هر یک از شیرها به این مسئله بستگی دارد که چه نوع متریالی را برای تولید آنها به کار بگیرند. 

برای خرید انواع شیرآلات باید به خوبی قیمت آنها را مورد بررسی قرار دهید. هزینه‌ ای که برای خرید این محصولات پرداخت می کنید به فاکتورهای مشخص شده‌ ای بستگی دارد. برند تولیدی هر یک از مدل‌ های شلنگدار و فنری با یکدیگر فرق می‌ کند، این مسئله هزینه خریداری آنها را تعیین خواهد کرد. همچنین باید به خوبی بدانید که مدل‌ های شلنگدار و فنری هزینه خریداری شان با یکدیگر یکسان نیست. هر یک از آنها در بازار با قیمت متفاوت و برندهای گوناگونی به فروش می رسند.