یکی از مهمترین وسیله هایی که شما باید برای آشپزخانه خود خریداری کنید سینک ظرفشویی می باشد. اگر بین مدل های گرانیتی و استیل تردید دارید باید به خوبی ویژگی ‌ها و مشخصات آنها را بررسی کنید. در صورتی که مشخصات و ویژگی های مدل های گرانیتی و استیل را بشناسید می توانید بهترین نمونه را برای آشپزخانه خود خریداری نمایید. مدل های متفاوتی از نمونه های گرانیتی و استیل در بازار وجود دارند که هر یک از آنها طراحی شان خاص و منحصر به فرد است. 

چه نکاتی را باید زمان خرید سینک گرانیتی و استیل در نظر بگیریم ؟

معیار مهمی که برای مقایسه کردن سینک گرانیتی و سینک استیل اهمیت زیادی دارد مقاومت آنها می باشد. برخی دیگر از معیارهایی که زمان خریداری انواع مدل های گرانیتی و استیل باید به آنها دقت داشته باشیم عبارت هستند از:

1. بررسی میزان تحمل

یکی از مهمترین نکاتی که زمان خرید سینک استیل و گرانیتی باید به آن توجه کنیم تحمل حرارت آنها می باشد. قابلمه داغ را اگر روی مدل‌های استیل بگذارید به هیچ عنوان به آنها آسیبی وارد نمی شود، اما امکان دارد که در اثر گرمای بسیار شدید برخی از قسمت‌ های آن تیره گردد. مدل های گرانیتی هم در برابر گرما تحمل زیادی دارند. بسیاری از افراد به تحمل دمای بالای این محصول توجه زیادی دارند. تحمل نمونه های گرانیتی در برابر گرما حدود ۵۳۵ درجه است. با توجه به این عدد شما باید بدانید که تحمل نمونه های گرانیتی نسبت به مدل های استیل بسیار بیشتر است. این ویژگی موجب می گردد که مدل های گرانیتی در برابر گرما تغییری نداشته باشند.

2. ضد خط و خش بودن

 ضد خط و خش بودن هر یک از سینک های گرانیتی و استیل یکی دیگر از مواردی است که باید به آنها دقت داشته باشیم. یکی از مهمترین معیار هایی که موجب تفاوت مدل های متفاوت گرانیتی و استیل می شود ماندگاری و زیبایی آنها است. اگر شما از مدل ‌های استیل استفاده کنید اجسامی که نوک تیز هستند موجب خراشیده شدن آنها خواهد شد. اما مدل های گرانیتی در برابر خط افتادن و خراشیدگی مقاومت زیادی دارند. چرا که این مدل ها تراکم شان بالا است و این مزیت برای آنها مهم ترین ویژگی شان به شمار می‌ رود.

 لایه محافظ خاصی روی سطح گرانیتی سینک قرار داده‌ اند تا در برابر خط و خش مقاومت زیادی داشته باشد. این ویژگی در مدل های گرانیتی فونیکس و خارجی نشان داده خواهد شد. مدل های فونیکس به عنوان مدل های ایرانی شناخته می شوند که تمامی مواد اولیه آنها وارداتی است. نمونه های استیل به مرور زمان خط و خش زیادی پیدا می کنند که این مسئله بهداشت آنها را در خطر می اندازد.

سینک

3. ضد لک بودن سینک

ضد لک بودن سینک گرانیتی و استیل به عنوان یکی دیگر از معیارهایی است که باید زمان خرید آنها به این مسئله دقت داشته باشیم. برای خانم هایی که خانه دار هستند این مسئله بسیار مهم می باشد که لکه آب روی سینک ظرفشویی نماند. در بسیاری از مدل های گرانیتی و استیل امکان دارد لکه های آب به مرور زمان درخشندگی آنها را از بین ببرد. در مدل های گرانیتی لکه های آب را به راحتی و تنها با استفاده از یک دستمال می توانید پاک کنید. برای اینکه نمونه های مدل های گرانیتی را برق بیندازید می توانید از روش های متفاوت استفاده کنید. نمونه های استیل نیز اگر به درستی تمیز شوند لکه ای روی آنها باقی نمی ‌ماند.

4. ظاهر لوکس و لاکچری

ظاهر لوکس و لاکچری به عنوان یکی دیگر از معیارهای انتخاب سینک گرانیتی و استیل شناخته می شود. نمونه های گرانیتی به عنوان به روز ترین و شیک ترین مدل های سینک هستند. شاید بر این باور باشید که قیمت این مدل ها تا حدودی بالا است. اما باید بدانید که نمونه های متفاوتی از مدل های گرانیتی را تولید می‌ کنند که قیمت مناسبی دارند. ظاهر هر یک از مدل های استیل که قدیمی شده است را می توانید با جایگزین کردن مدل های گرانیتی بهبود ببخشید. هزینه خریداری مدل های استیل نسبت به مدل های گرانیتی ارزان تر است. اما اگر شما به ظاهر لوکس و لاکچری آشپزخانه خود توجه زیادی دارید می توانید مدل های گرانیتی را انتخاب کنید. 

5. رنگ بندی های متنوع سینک

 رنگ بندی های متفاوتی از سینک گرانیتی تولید می‌ شود که در مدل های متنوع می توانید آنها را مشاهده کنید. مدل های رنگی این محصول تنوع شان بالا است و این مسئله کمک می کند تا طبق سلیقه تان یکی از مدل ها را بخرید. هر یک از رنگ های آنها نقش مهمی در دکوراسیون آشپزخانه شما ایفا می کنند. اما مدل های استیل تنها با یک رنگ تولید می شوند. در برخی از مواقع اگر شما این وسیله آشپزخانه را عوض کنید و نمونه استیل با طراحی متفاوت جایگزین نمایید پس از مدتی متوجه رنگ یکسان و بی روح آن خواهید شد. البته بسیاری از افراد به این مسئله توجه نمی‌ کنند و تنها به دلیل مزیت ها و قیمت مناسبی که سینک های استیل دارند آنها را خریداری می نمایند. مدل های گرانیتی رنگ های متنوعی دارند که این مسئله به شما کمک می‌ کند دکوراسیون آشپزخانه خود را زیباتر کنید.

بین سینک گرانیتی و استیل کدام را بخریم ؟

برای بسیاری از افرادی که قصد خرید سینک گرانیتی یا استیل با دارند این پرسش به وجود می‌ آید که کدام یک از آنها ارزش خریداری شان بالا است. مدل های و استیل با ویژگی ‌ها و مشخصات متفاوتی تولید می شوند. تمامی ویژگی ها و مشخصاتی که مربوط به آنها می باشد را برای شما به طور کامل توضیح دادیم. فرمول مشخصی را جهت انتخاب یکی از مدل های گرانیتی و استیل در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. 

هر یک از این موارد که بیان کردیم به شما کمک می ‌کنند تا یکی از بهترین نمونه سینک های گرانیتی و استیل را برای آشپزخانه خود خریداری نمایید. اگر نمی‌دانید که بین نمونه گرانیتی و استیل کدام یک را انتخاب کنید بهتر است که با کارشناسان فروش مشورت نمایید. کارشناسان فروش به خوبی تمامی فاکتورهای آشپزخانه را در نظر می‌ گیرند و سپس بهترین مدل این وسیله آشپزخانه را به شما پیشنهاد می‌ دهند. بر همین اساس می‌ توانید خریدی مطمئن و آسوده داشته باشید.

جمع بندی

 امروزه بسیاری از افراد برای زیباتر کردن آشپزخانه خود از سینک های گرانیتی و استیل استفاده می ‌کنند. مدل های گرانیت جدیدتر هستند، به همین دلیل بسیاری از افرادی که به زیبایی آشپزخانه خود توجه می نمایند مدل های گرانیتی را خریداری خواهند کرد. اما مدل های استیل با اینکه قدیمی باشند هنوز محبوبیت گذشته را دارند. بسیاری از افراد به دلیل قیمت مناسب که مدل‌ های استیل دارند آنها را خریداری می‌ کنند و نصب می نمایند.