شیرآلات اهرمی علاوه بر کاهش مصرف آب تا ۵۰ %، عمل باز و بسته کردن سریعی داشته و کنترل راحتی برای جریان آب دارند و بیشتر افراد قادر به خریداری آنها هستند. این مدل شیرالات دارای بیشترین تنوع محصول بوده و در برخی از برندها دارای رنگ بندی نیز می باشد. برای سینک آشپزخانه مدل های شیر اهرمی با علمک ساده، شیر اهرمی شاوری ( شیر ظرفشویی شلنگدار )، شیر اهرمی فنری و شیر دومنظوره تصفیه دار موجود است.

شیرآلات هوشمند یا چشمی یکی از بهترین انواع شیرآلات در مصرف کم آب هستند. درصد هدر رفتن آب در این شیرآلات بهداشتی ساختمانی به شدت کم بوده و دقیقا زمانی که به آب احتیاج دارید شیر آب باز می‌شود. نظافت این نوع شیرآلات راحت بوده اما قیمت گران تری دارند و در صورت خرابی هزینه بیشتری را بابت تعمیرکار یا تهیه قطعات باید بپردازید. شیر شودر مدل آلکا ، یک شیر هوشمند است.

شیرآلات کلاسیک از مدل های قدیمی شیرالات بوده و با توجه به استقبال مردم از شیرآلات اهرمی، کمتر تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

علم دوش حمام در دو نمونه علم یونیکا یا علم دوش تلفنی ( سیار ) و علم یونیورست یا علم دوش دوکاره ترکیبی ( ثابت سیار ) با سردوش مربعی یا گرد تولید شده که از برنج یا استیل تهیه شده و مکمل خوبی برای شیرآلات حمام روکار هستند.

شیر ظرفشویی دو منظوره یا دوکاره تصفیه دار چیست و چه کاربردهایی دارد

شیر ظرفشویی دوکاره چیست و چه کاربردهایی دارد

شیر ظرفشویی دوکاره چیست و چه کاربردهایی دارد

شیر ظرفشویی دوکاره، دارای دو خروجی آب با دو دستگیره اهرمی مجزا بوده که یکی مربوط به آب لوله کشی شهری ( برای شست و شوی ظروف ) و خروجی دیگر مربوط به آب تصفیه ( برای مصرف آشامیدنی است. پیش از آنکه آب شهری از خروجی آب تصفیه شیر خارج شود به دستگاه تصفیه آب یا همان آب شیرین کن هدایت می شود و سپس بصورت تصفیه شده در اختیار کاربران قرار می گیرد

معرفی شیرآلات ساختمانی توکار

حمام ها و سرویس های بهداشتی با فضای کوچک، یکی از مناسب ترین مکان ها برای استفاده از شیرآلات توکار یک انتخاب ایده‌آل به حساب می آید چرا که در این شیرآلات به جز صفحه و اهرم آن، مابقی تجهیزات انتقال آب در داخل دیوار قرار گرفته و زیبایی خاصی به فضای اطراف خود می دهد.

شیرآلات توکار شودر - مخفی در دل دیوارها

شیرآلات توکار شودر – مخفی در دل دیوارها

شاید در انتخاب شیرآلات توکار، این نگرانی بوجود آید که تعویض قطعات یا تعمیر آن دشوار است اما این تصور اشتباه بوده چرا که فرقی در محل نصب شیرآلات توکار نمی کند، هر زمانی که این شیرآلات به هر دلیلی نیاز به سرویس داشته باشند، تنها با برداشتن صفحه روی کار به سیستم مرکزی آن دسترسی پیدا کرده و بدون آسیب به دیوار حمام اقدام به تعمیر آن کنید.