سینک گرانیتی رو با چی تمیز کنیم ؟

سینک گرانیتی به عنوان یکی از بهترین سینک های آشپزخانه شناخته می شود. سینک های گرانیتی به عنوان زیباترین سینک های آشپزخانه معرفی می گردند که افراد زیادی آنها را خریداری می کنند. برای تمیز کردن انواع سینکهای گرانیتی باید روش ‌های متفاوت تمیز کردن آنها را بشناسید. سینک های گرانیتی به دلیل ظاهر و دوام بینظیری که دارند طرفداران بیشتری پیدا کرده اند. تمیز کردن سینک های گرانیتی به عنوان یکی از مهم‌ ترین دغدغه هایافراد شناخته می‌ شود.

اهمیت تمیز کردن سینک گرانیتی

انواع سینک گرانیتی که شیک و مدرن هستند اصالت و زیبایی آشپزخانه شما را چندین برابر می کنند. برای اینکهزیبایی همیشگی آشپزخانه خود را چندین برابر کنید باید به نظافت سینک توجه نمایید. نظافت مرتب سینک کمک می ‌کند تا لکه های به وجود آمده روی سینک از بین بروند. شما با نظافت روزانه سینک، عمر سینک را افزایش خواهید داد. مهمترینمسئله ای که در این زمینه باید به آن اهمیت دهید این است که بعد از شستن سینک، با دستمال نرم آن را خشک کنید.

تمیز کردن سینک ظرفشویی گرانیتی

خشک کردن سینک ظرفشویی گرانیتی با استفاده از یک حوله و دستمال نرم، کمک می‌ کند تا از ایجاد لکه روی سینکجلوگیری شود. یکی از مهمترین نکاتی که برای شستشویسینک های گرانیتی اهمیت دارد این است که از شویندههای قوی استفاده نکنید. برخی از افراد بر این باور هستند که برای تمیز کردن سینک های گرانیتی باید از جرمگیر هایشیمیایی استفاده کنند. این مواد نه تنها ظاهر سینک را زیباترنمی کنند بلکه طول عمر سینک را کاهش می دهند. برایجلوگیری از آسیب های جدی به سینک ظرفشویی به هیچعنوان از مواد شیمیایی استفاده نکنید. 

مراحل تمیز کردن سینک گرانیتی

مراحل متنوعی برای تمیز کردن سینک گرانیتی وجود دارند که هر یک از این روش ها را باید به طور کامل مورد بررسیقرار دهید. برخی از مهم ‌ترین مراحلی که مربوط به تمیز کردن سینک های گرانیتی هستند عبارتند از :

1. خالی کردن سینک از مواد غذایی و ... 

در مرحله اول قبل از اینکه تمیزکاری سینک ظرفشویی گرانیتی را انجام دهید باید سینک را به طور کامل خالی کنید.باقیمانده های مواد غذایی را از درون سینک جمع نمایید. دقت داشته باشید که هیچ یک از مواد غذایی یا هر نوع وسیلهدیگری را نباید درون سینک ظرفشویی بگذارید. این مسئله موجب می ‌شود نتوانید به طور کامل سینک را تمیز کنید. 

2. از بین بردن لکه های سینک 

در مرحله بعدی تمیز کردن سینک ظرفشویی گرانیتی بایدتمامی لکه های روی سینک را از بین ببرید. برای از بین بردن لکه های روی سینک می توانید از یک پیمانه سرکه سفیداستفاده کنید. یک پیمانه سرکه سفید را با آب گرم ترکیبنمایید و سپس روی لکه های سینک اسپری کنید. پس از اسپری کردن مخلوط سرکه و آب حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بایدصبر نمایید و پس از آن سینک را آبکشی کنید. آب گرم و سرکه لکه هایی که مربوط به رسوب مواد معدنی هستند را به راحتی از بین می ‌برند. 

در واقع شما با استفاده از سرکه و آب گرم آسیبی به بافت سینک ظرفشویی گرانیتی وارد نخواهید کرد. ترکیب آب گرم و سرکه مخلوطی بی نظیر است که برای تمیز کردن سینک هایگرانیتی گزینه عالی به شمار می‌ رود. جوش شیرین یکیدیگر از موادی است که برای پاک کردن انواع لکه سینک هایگرانیتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای از بین بردن لکه‌های سرسخت، جوش شیرین گزینه مناسبی به شمار می ‌رود. 

تمیز کردن سینک گرانیتی

3. استفاده از اسفنج نرم

مرحله بعدی تمیز کردن سینک گرانیتی این است که با استفاده از یک اسفنج، سینک را بشویید. بعد از اینکه لکه بریسینک را انجام دادید باید با اسکاج نرم و اسفنج نرم سینکرا به طور کامل شستشو دهید. توجه داشته باشید که این کار را باید به صورت حرکت دایره ای و به آرامی انجام دهید. تنها به این صورت، سینک به طور کامل تمیز می گردد. بعد از اینکههر یک از قسمت های سینک را تمیز کردید باید سینک را بشویید. اشتباه زیادی که بسیاری از افراد در این مرحله امکان دارد انجام دهند استفاده از اسکاج های زبر و سیمظرفشویی می باشد. استفاده از سیم ظرفشویی موجب ساییدگی سینک می گردد و به سینک آسیب وارد خواهد کرد. به هیچ عنوان از سیم ظرفشویی سخت و اسکاچ های زبر استفاده نکنید چرا که ظاهر سینک ظرفشویی گرانیتی با استفاده از این محصولات زیبایی خود را از دست می دهد.

4. استفاده از حوله نرم برای تمیز کردن سینکگرانیتی

در مرحله بعدی تمیز کردن سینک ظرفشویی گرانیتی باید از حوله نرم و دستمال استفاده کنید. با استفاده از حوله و دستمال سینک را خشک کرده تا لکه های آب از روی سینک بروند. حولههای میکروفایبر به عنوان بهترین حوله هایی هستند که برایخشک کردن سینک های گرانیتی مورد استفاده قرار میگیرند. به طور کلی باید به خوبی بدانید که حوله هایمیکروفایبر بهترین گزینه برای تمیز کردن و خشک کردن سینک های گرانیتی به شمار می‌ روند. حوله های میکروفایبرآسیبی به سینک های گرانیتی وارد نخواهند کرد. 

5. افزایش درخشش سینک گرانیتی

مرحله بعدی تمیز کردن سینک گرانیتی این است که درخشش را افزایش دهید. زمان که تمامی مراحل خشک کردن و شستشوی سینک را انجام دادید باید درخشش آن را با استفاده از مواد مناسب تکمیل کنید. شما می توانید چند قطره روغن زیتون را روی یک دستمال نرم بریزید و سپس آن را به تمامی قسمت های سینک بکشید. پس از یک دقیقه با دستمال کاملا نرم و تمیز، روغن اضافه را پاک کنید. بدون شک با استفاده از روغن زیتون از درخشش سینک ظرفشویی لذت خواهید برد.

تمیز کردن سینک های گرانیتی

جمع بندی

با توجه به مطالبی که بیان کردیم متوجه شدید که تمیز کردن سینک گرانیتی باید به صورت اصولی باشد. برای از بین بردن لکه های روی سینک باید از مواد مناسب استفاده کنید. شما به هیچ عنوان نباید مواد شیمیایی و اسکاج هایزبر را برای تمیز کردن سینک های گرانیتی مورد استفاده قرار دهید. تمیز کردن سینک های مشکی و سفید گرانیتیکار دشواری نیست. شما به راحتی طبق این مراحلی که توضیح دادیم می ‌توانید سینک ها را تمیز کنید.