آشنایی با طرز بستن لوله سینک ظرفشوییدوقلو پرنیان

در صورتی که طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو پرنیان را بدانید در کمترین بازه زمانی لوله‌ ها را نصب می‌کنید. سینک ظرفشویی به عنوان یک وسیله مهم در آشپزخانه شناخته می‌ شود. با استفاده از سینک ظرفشویی می ‌توانیدشستشوی میوه‌ ها، ظروف و ... را انجام دهید. سیفون و لولهبه عنوان مهم ‌ترین بخش ‌هایی هستند که در قسمت زیر سینکنصب می ‌شوند. امروزه سینک ‌های ظرفشویی در مدل‌ هایزیادی تولید می‌ گردند. طریقه نصب سیفون با هر یک از مدل‌ های سینک ظرفشویی متفاوت است. برای نصب سینکظرفشویی بهتر است که قطعات و اجزای سیفون را به طور کامل بشناسید.

بستن سینک های دو قلو ظرفشویی

شناخت اجزای سیفون برای بستن لوله سینک

جهت بستن لوله‌ های سینک ظرفشویی دوقلو پرنیان باید اجزا و قطعات سیفون را بررسی کنید. سیفون سینک ظرفشویییکی از مهم‌ ترین تجهیزاتی است که نصب آن تا حدودیدشوار می ‌باشد. آشنایی با قطعات سیفون مهم ‌ترین مرحله برای راه اندازی سیفون می‌ باشد. آبریز پنجره‌ ای، بدنه آبریز، واشر مغزی، قفل شونده، قطعه دنباله‌ ای، اتصال و شتر گلو به عنوان مهم‌ ترین قطعات سیفون هستند. آبریز پنجره‌ ایقسمتی است که روی سوراخ تعبیه می‌ گردد و مسئولیت آب‌بندی را بر عهده دارد. قسمت دنباله سیفون را بعد از آبریزنصب می ‌کنند.

دنباله سیفون شبیه یک قطعه دایره‌ ای شکل می ‌باشد که باید به لوله تخلیه وصل گردد. اگر سینک آشپزخانه دوقلو است باید بازوی لوله تخلیه را نصب کنید. این لوله وظیفه اصلیاش این است که پشتیبانی سینک را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. قسمت بازویی تخلیه در انواع سینک‌ هایظرفشویی باید به درستی نصب گردد. سینک‌ های دو لگنه یادو دوقلو چند سالی است که طرفداران زیادی پیدا کرده‌ اند. در این مدل سینک ‌ها یک سیفون کوچکتر را باید در ابتدایورودی قرار دهند.

طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو پرنیانو آشنایی با عملکرد لوله فاضلاب

جهت آشنایی با طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو پرنیان باید نحوه لوله کشی فاضلاب را بشناسید. سیفونسینک ظرفشویی شبیه سیفون سینک روشویی می‌ باشد.درون سینک ظرفشویی آشپزخانه قسمت بدنه و آبریز به دنبال لوله هستند. لوله دنباله ‌ای در درون تخلیه سینک فرو می ‌رود و قسمت آبریز به وسیله چسب پی وی سی به بهترین نحو ممکن آب بندی خواهد شد. در قسمت زیر سینک ظرفشویی مغزی لوله تخلیه و همچنین ادامه لوله قرار می‌ گیرد. در این قسمت شما واشر پلاستیکی، مهره‌ های قفل شونده و واشر فلزی را مشاهده می‌ کنید.

قسمت دنباله ‌ای شبیه مغزی است که روی بدنه نصب می ‌گردد.بر روی پشت کابینت قطعه تزیینی را مشاهده می‌ کنید که باید این قطعه، اتصال دهنده را به مغزی وصل کند. آب خاکستری در سینک ظرفشویی از طریق شترگلو خارج می‌گردد و به صورت مستقیم به درون لوله فاضلاب منتقل می‌ شود.سیستم فاضلاب سینک ظرفشویی را به لوله‌ های ونت اصلیمتصل می‌ کنند تا بوی بد فاضلاب درون آشپزخانه به وجود نیاید.

مراحل بستن سینک ظرفشویی

مراحل بسته شدن سینک های دو قلو 

مراحلی که مربوط به طرز بستن لوله سینک ظرفشوییدوقلو پرنیان است را باید به ترتیب اجرا کنید. از آنجاییکه دو عدد لگن در این نمونه سینک‌ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دو عدد آبریز جداگانه و همچنین سیفون جداگانه درون سینک قرار داشته باشد. آب ورودی سینک را باید ابتدا ببندید و برای دسترسی آسان ‌تر به اتصالات، درب کابینت را بردارید. شیر قطع و وصل آب گرم و سرد ورودی را باید در قسمت زیرین سینک وصل کنید. سپس با استفاده از فیتینگ می ‌توانید شلنگ پیسوار را به شیر وصل نمایید.شیرهای پیسوار آب گرم و سرد ورودی به شلنگ ‌های پیسواروصل می ‌شوند.

اگر قصد دارید تمامی سیستم لوله کشی را به درستی نصب کنید باید نصب شیر آب روی سینک به بهترین نحو ممکن انجام شود. از قسمت درون کابینت شلنگ پیسوار، بایدشیر آب گرم و سرد را به شیر آب اصلی وصل نمایید. در اینمرحله نیاز است که اتصالات را با استفاده از آچار فرانسه به طور کامل محکم نمایید.

بتونه کاری در طرز بستن لوله سینک ظرفشوییدوقلو پرنیان

بتونه یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی است که باید برای آب بندیآبریزهای سینک مورد استفاده قرار بگیرد. بتونه را روی سوراخ میانی سینک قرار می‌ دهند. آبریزهای پنجره‌ ای باید به طور کامل به سمت پایین قرار بگیرند تا آب ‌بندی به خوبی انجام شود. مهره آبریزها باید از قسمت زیرین سینک با استفاده از آچار محکم شود. سپس بتونه ‌های اضافی دور آبریز باید به طور کامل تمیز گردند. قطعه دنباله ‌ای شکل را باید به زیرآبریزها وصل کنید. از آنجایی که سینک شما دوقلو است شما به دو عدد لوله نیاز خواهید داشت.

قسمت لوله تخلیه را با استفاده از چسب‌ های پی ‌وی ‌سی بایدبه شتر گلو وصل نمایید. در صورتی که اندازه لوله تخلیهبیش از اندازه زیاد است می‌ توانید اضافه لوله را با وسیله‌هایی که لوله بر هستند قطع نمایید. انتهای لوله تخلیه را نیازاست که به لوله فاضلاب اصلی متصل کنید. شیر آب ظرفشویی را باز نموده و تمامی لوله‌ ها را برای اینکه نشتینداشته باشند باید چک نمایید. اگر هیچ قسمتی از لوله‌ ها نشتی نداشت درب کابینت را در جای قبلی خود بایدبگذارید.

بستن سینک ظرفشویی

بستن لوله های سینک توسط افراد حرفه ای

در صورتی که اطلاعاتی در مورد طرز بستن لوله سینکظرفشویی دوقلو پرنیان ندارید بهتر است که با کارشناسان و نصابان حرفه‌ای مشورت کنید. این مسئله که نوع سینکظرفشویی و برند تولیدی را به خوبی بشناسید بسیار مهم است. نصابانی که انواع سینک‌ های ظرفشویی و برندهای آنها را می‌ شناسند می‌ توانند در کمترین بازه زمانی با استفاده از وسیله‌ های مناسب سینک ‌ها را نصب کنند. در صورتی که لوله‌های پی ‌وی‌ سی بسیار بلند باشند باید نصابان از تجهیزاتمناسب استفاده کنند تا اندازه آنها تنظیم شود. برای بستن لوله سیفون و واشر به ابزارآلات خاصی نیاز است. تمامیاتصالات باید به طور کامل محکم شوند تا آب ‌بندی انجام گردد.تمامی خروجی ‌های سیفون را نصابان سینک به یکدیگروصل می‌ کنند.